تغییرات آب و هوا و افزایش آگاهی در مورد پایداری، بسیاری از مردم و سازندگان را بر آن داشته تا به دنبال راه حل های سازگار با محیط زیست باشند. خانه سبز هوشمند یک اصطلاح نسبتا رایج است که بسیاری هنوز از آن آگاه نیستند.

خانه‌های سبز هوشمند، خانه‌هایی سازگار با محیط زیست هستند که دارای آخرین فناوری هستند. این خانه ها نیازهای ساکنین را بدون آسیب رساندن به محیط برآورده می کنند. 

تفاوت خانه هوشمند و خانه سبز

خانه های هوشمند و خانه های سبز اغلب به جای هم استفاده می شوند. با این حال، یک خط باریک از تفاوت بین این دو وجود دارد. در حالی که خانه های سبز بر پایداری و سازگاری با محیط زیست تمرکز می کنند، خانه های سبز هوشمند بر پایداری و فناوری تمرکز می کنند.

خانه سبز هوشمند یک رویکرد عملی است که به صرفه جویی در مصرف انرژی کمک می کند. به خانه سبز، خانه‌های هوشمند سازگار با محیط زیست، خانه‌های سازگار با محیط زیست، خانه‌های زیست‌محیطی، خانه‌های دوستدار محیط زیست، ساختمان‌های سبز یا سازه سبز نیز می‌گویند. علی رغم اینکه خانه سبز یک اصطلاح نسبتا رایج است، افراد زیادی از خانه های سبز هوشمند آگاه نیستند.

ویژگی های خانه سبز هوشمند

هزینه نگهداری کم

ساختمان های سبز هوشمند طراحی منحصر به فردی دارند که استفاده کارآمد از منابع را تضمین می کند. این به افراد اجازه می دهد تا مقدار زیادی در هزینه های نگهداری و عملیات صرفه جویی کنند.
اگرچه ساخت ساختمان‌های سبز هوشمند ممکن است پرهزینه به نظر برسد، اما در درازمدت ارزان‌تر و موثرتر هستند.

 

راندمان انرژی بالا

وابستگی این ساختمان‌ها به منابع انرژی تجدید ناپذیر نزدیک به صفر است. این باعث می شود که ساختمان ها از نظر بهره وری انرژی بهترین باشند و فشار بر منابع محلی کاهش یابد.

 

فصای داخلی عالی

یک ساختمان سبز هوشمند محیط داخلی را بهبود می بخشد که به عواملی مانند نور، ارگونومی، شرایط حرارتی و کیفیت هوا بستگی دارد. یک محیط داخلی خوب از سلامت ساختمان و ساکنان آن محافظت می کند.

 

استفاده موثر از آب

بهره وری آب، استفاده خردمندانه از منابع آب است. ساختمان‌های سبز هوشمند به افراد امکان می‌دهند منابع آب جایگزین را کشف کنند و از طریق نصب وسایل لوله‌کشی، هدر رفت آب را کاهش دهند.

 

بهبود سلامت

افرادی که در ساختمان های سبز هوشمند زندگی می کنند به دلیل ایمنی مواد مورد استفاده در ساخت و ساز بیشترین سود را می برند. این ساختمان ها حاوی مواد سمی مانند مواد سرطان زا نیستند که باعث مشکلات سلامتی متعددی می شود.

 

تاثیر مثبت بر محیط زیست

استفاده از مواد پایدار و کاهش استفاده از منابع انرژی که محیط زیست را آلوده می‌کنند، ساختمان‌های سبز هوشمند را در تمیز نگه داشتن محیط‌زیست یاری می‌سازد. همچنین به کاهش سرعت تغییرات آب و هوایی در محیط کمک می کنند.
با انتخاب ساختن یک خانه سبز هوشمند، نه تنها فرد در حفظ انرژی مشارکت می کند، بلکه زمین را به مکانی بهتر برای آینده تبدیل می کند.

 

 

شرکت تپ لایف با ارائه راهکار‌های هوشمندسازی و هوشمند کردن خانه‌ها و ساختمان‌های قدیمی تلاش دارد قدم کوچکی در حفظ محیط زیست بردارد.

تیم تپ لایف تجربه هوشمندسازی انواع ساختمان هوشمند را با کیفیت بالا و در عین حال هزینه‌ای معقول در کارنامه خود دارد. همچنین پروتکل مورد استفاده تپ لایف، Z-Wave است که حتی برای ساختمان های ساخته شده همبه کار می رود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *