هوشمند سازی خانه چه مزایایی برای حیوانات خانگی دارد

ما انسان‌ها تنها موجوداتی نیستیم که خانه هوشمند زندگیشان را راحت کرده است! بله. جالب است بدانید که مزایای خانه هوشمند برای حیوانات اگر بیشتر ازمزایای آن برای ما نباشد، کمتر هم نیست. نگهداری از حیوانات در خانه هوشمند چه برای حیوانات و چه برای صاحبان آن‌ها آسایش و آرامش خاطر به وجود می‌آورد.

اگر شما هم از حیوانات در خانه خود نگهداری می‌کنید، احتمالا دغدغه‌های زیر را تجربه کرده‌اید:

  • هنگامی که سر کار هستید، نگران تنها بودن حیوانات در خانه می‌شوید.
  • زمان کافی برای بازی کردن با حیوانات خانگی خود را ندارید.
  • ممکن است به دلیل مشغله‌های زندگی زمان غذا یا داروی حیوانات را فراموش کنید.
  • پیش آمده است که پر کردن ظرف آب و غذای حیوانات را یادتان برود.
  • حیوانات خانگی شما از خانه بیرون رفته و نتوانسته‌اید تا چند روز آن‌ها را پیدا کنید.

و …

هوشمند سازی نه تنها راحتی مارا فراهم می کند بلکه باعث راحتی حیوانات خانگی نیز خواهد شد.

اگر حتی یکی از موارد بالا تا به حال برای شما پیش آمده است، ادامه مطلب را از دست ندهید. چرا که در این مطلب مزایای خانه هوشمند برای حیوانات را بررسی کرده و تجهیزات مخصوص برای راحتی و آسایش آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

نقش تکنولوژی اینترنت اشیا در نگهداری از حیوانات

تکنولوژی اینترنت اشیا تمام زندگی ما را تحت تأثیر قرار داده است. از رفتار ما انسان‌ها با یکدیگر، تا نحوه ارتباطمان با حیوانات خانگی، به وسیله IoT مفهوم دیگری یافته‌اند.

این که اینترنت اشیا چه تأثیری بر زندگی انسان‌ها گذاشته است و اهمیت آن چیست، در مطلب زیر آمده است.

اما این مطلب مخصوص حیوانات است. آیا اینترنت اشیا باعث می‌شود حیوانات زندگی سالم‌تر، شادتر و امن‌تری داشته باشند؟

در ادامه به 5 مورد از تاثیراتی که اینترنت اشیا روی زندگی حیوانات می‌گذارد اشاره می‌کنیم.

1- گجت‌های هوشمند، حیوانات خانگی را فعال‌تر می‌کنند.

معمولاً حیوانات هنگامی که تنها هستند تحرک کمتری دارند. محصولات هوشمند متنوعی برای این که بتوانید حیوانات را از هر کجا تشویق به فعالیت کنید وجود دارند. برای مثال اسباب‌بازی‌های متحرکی تولید شده‌اند که می‌توانید با تلفن همراه آن‌ها را روشن کرده و کنترل کنید. به این صورت هر کجا که باشید به آسانی می‌توانید با حیوانات بازی کنید. همچنین اطلاعات مربوط به میزان فعالیت و ضربان قلب حیوانات خانگی برای شما ارسال می‌شود.

البته فراموش نکنید که هر از گاهی حیوانات را به فضای آزاد ببرید و اجازه دهید مستقیما با خود شما زمان بگذرانند.

اسباب بازی هوشمند متحرک برای حیوانات خانگی

2- تکنولوژی حیوانات خانگی مضطرب را آرام می‌کند.

آیا حیوان خانگی شما اضطراب جدایی دارد؟ دوربین‌های دو طرفه راه حلی مناسب برای زمانی است که مجبور به ترک خانه هستید. اکثر حیوانات قدرت تشخیص تصویر و شناختن شما را دارند و با دیدن شما آرامش پیدا می‌کنند. البته توجه داشته باشید که این تنها یک روش فوری برای آرام کردن حیوانات است و مشکل اضطراب در حیوانات باید به صورت اصولی برطرف شود.

3- گجت‌های هوشمند کمک می‌کنند که حیوانات خانگی تعادل وزن داشته باشند

دستگاه‌های خوراک و آب اتوماتیک، تضمین می‌کنند که حیوانات در زمان‌های مشخص و به اندازه نیاز غذا بخورند. برخی از گجت‌ها با داشتن اپلیکیشن آنلاین، رژیم حیوانات را رعایت کرده و به شما پیشنهاداتی برای بهبود وضعیت سلامت وزن حیوانات می‌دهند. البته این شما هستید که تصمیم می‌گیرید چه نوع غذایی برای حیوانات بگیرید.

4-تکنولوژی ابزاری برای تامین امنیت حیوانات خانگی است.

با استفاده از قفل درب هوشمند می‌توانید کنترل حیوانات به حیاط یا خارج خانه را از هر کجا کنترل کنید. به علاوه سنسورهای هوشمند مانند سنسور کربن مونوکسید امنیت حیوانات در برابر گازگرفتگی و آتش‌سوزی را تامین می‌کنند. همچنین می‌توانید از قلاده‌های مجهز به GPS برای حیوانات بازیگوش‌تر استفاده کنید.

5- از تکنولوژی و گجت‌های هوشمند می‌توانید برای آموزش حیوانات خانگی استفاده کنید.

فرض کنید هنگامی که سر کار هستید، حیوان خانگی شما روی مبل بپرد یا پرده را پاره کند. شما نمی‌توانید به آن‌ها چند ساعت بعد آموزش دهید که کار درست چیست. بنابراین در چنین موقعیتی حتی دوربین‌های مدار بسته هم کارساز نیستند.
در چنین موقعیت‌هایی می‌توانید از گجت‌های هوشمند برای اصلاح رفتار حیوانات استفاده کنید.

6-امنیت خانه هوشمند.

دیگر نیاز نیست کلید خانه را به دوستان و آشنایانتان بدهید تا به حیوان خانگی تان رسیدگی کند از درب های هوشمند استفاده کنید تا از راه دور بتوانید این درب هارا باز و بسته کنید.

مزایای خانه هوشمند برای حیوانات خانگی

 

مزایای خانه هوشمند برای حیوانات خانگی

  • بازی و سرگرمی به منظور آموزش دادن یا فعال‌تر کردن حیوانات
  • تامین آب و غذا به میزان مورد نیاز و در زمان مشخص
  • تامین محیطی سالم و پاکیزه برای زندگی
  • تنظیم دمای محیط زندگی و تهویه به موقع
  • تامین امنیت حیوانات با استفاده از سنسورها و قلاده هوشمند

گجت‌هایی برای نگهداری از حیوانات در خانه هوشمند

بسیاری از وسایل و سیستم‌های هوشمندی که برای ما کاربرد دارند، برای حیوانات خانگی هم مناسب هستند. برای مثال:

 

اما محصولات هوشمندی هستند، که به صورت اختصاصی برای حیوانات ساخته شده‌اند. در ادامه به چند مورد از محبوب‌ترین دستگاه‌های هوشمند مخصوص حیوانات اشاره می‌کنیم.

ظرف غذای هوشمند

حیوانات خانگی باید به صورت مرتب غذا و آب دریافت کنند. اما با وجود مشغله‌های روزمره، حفظ یک زمان‌بندی خاص برای تغذیه آن‌ها کار دشواری است. به وسیله ظرف غذای هوشمند، چه بیرون باشید و چه فراموش کرده باشید که غذای حیوان خانگی خود را بدهید، مطمئن خواهید بود که گرسنه نخواهد ماند. کافی است شما مخزن غذا را پر کرده و هر زمان و از هر کجا با تلفن همراه خود ظرف را پر کنید.

خاک گربه با تمیزکننده خودکار

از تمیز کردن خاک گربه متنفرید؟ شما تنها نیستید! اما به لطف تکنولوژی دیگر نیازی نیست خاک گربه را خودتان تمیز کنید. این دستگاه مجهز به سنسوری است که هنگامی که گربه از آن استفاده می‌کند متوجه می‌شود. سپس به صورت خودکار پس از 10 دقیقه ازخروج گربه از جعبه، شروع به تمیز کردن آن می‌کند. این دستگاه برای سلامتی انسان‌ها هم مفید است، چرا که جلوی پخش شدن غبار خاک و آلودگی را در خانه می‌گیرد.

قلاده هوشمند مجهز به GPS

دیگر حیوانات خانگی را گم نکنید! انواع مختلفی از قلاده‌های هوشمند در بازار وجود دارند که با داشتن آن‌ها می‌توانید از موقعیت مکانی، وضعیت سلامتی (ضربان قلب، تنفس و …) و میزان فعالیت حیوانات مطلع شوید.
قلاده‌های هوشمند معمولاً ضد آب و انعطاف‌پذیر هستند. بنابراین تهیه یکی از آن‌ها برای سال‌ها کار شما را راه می‌اندازد. به علاوه شما می‌توانید در لحظه مشاهده کنید که حیوان خانگی شما کجاست و چه میزان از خانه دور شده است.

قلاده هوشمند مجهز به GPS

اسباب‌بازی‌های هوشمند

گفتیم که اسباب‌بازی‌های هوشمند باعث فعالیت حیوانات خانگی و سرگرم شدن آن‌ها می‌شوند. دو گزینه عالی برای اسباب‌بازی‌ها، GoBone و PetCube هستند.
GoBone یک اسباب‌بازی به شکل استخوان است که حیوانات می‌توانند آن را بجوند. این محصول قابلیت حرکت دارند و سرعت و نحوه حرکتش را با استفاده از اطلاعات حیوان خانگی شما هماهنگ می‌کند. شما می‌توانید GoBone را با تلفن همراه خود نیز کنترل کنید.
PetCube هم یک اسباب‌بازی محبوب به خصوص برای است که از گربه‌ها نگهداری می‌کنند. این محصول قابلیت‌های جالبی برای سرگرم‌ کردن حیوانات ارائه می‌دهد. به عنوان مثال یک نور لیزر بی‌خطر دارد که می‌تواند گربه‌ها را برای مدت طولانی سرگرم نگه دارد. از PetCube همچنین می‌توانید برای نظارت بر حیوانات خانگی استفاده کنید.

دیگر حیوانات خانگی را گم نکنید! انواع مختلفی از قلاده‌های هوشمند در بازار وجود دارند که با داشتن آن‌ها می‌توانید از موقعیت مکانی، وضعیت سلامتی (ضربان قلب، تنفس و …) و میزان فعالیت حیوانات مطلع شوید.
قلاده‌های هوشمند معمولاً ضد آب و انعطاف‌پذیر هستند. بنابراین تهیه یکی از آن‌ها برای سال‌ها کار شما را راه می‌اندازد. به علاوه شما می‌توانید در لحظه مشاهده کنید که حیوان خانگی شما کجاست و چه میزان از خانه دور شده است.

جمع‌بندی

نگهداری از حیوانات در خانه کار راحتی نیست.

اما با وجود محصولات هوشمند و خانه هوشمند، بسیاری از نگرانی‌ها و دغدغه‌های افراد در این زمینه برطرف شده است.

خانه هوشمند برای هر موجودی راهکارهایی ارائه می‌کند که بتوانند زندگی راحت‌تر، سالم‌تر و شادتری داشته باشند .

با زیاد شدن تقاضای افراد برای محصولات هوشمند، به خصوص محصولات هوشمند مخصوص حیوانات، گجت‌های متنوعی با قیمت مناسب و برای هر نیاز حیوانات عرضه می‌شوند، که با استفاده از آن‌ها می‌توانید تجربه‌ای شیرین از نگهداری حیوانات در خانه داشته باشید.

خانه هوشمند چه تاثیری در سلامتی حیوانات می‌گذارد؟

خانه هوشمند و تجهیزات آن باعث تحرک بیشتر وتغذیه به موقع و کافی حیوانات می‌شود.

چه تجهیزات هوشمندی مختص حیوانات خانگی وجود دارد؟

قلاده هوشمند، ظرف غذای هوشمند، درب هوشمند برای عبور و مرور حیوانات، جای خاک هوشمند و همین طور انواع مختلفی از اسباب بازی ها برای حیوانات خانگی وجود دارند.

راهکارهای خانه هوشمند چه مزایایی برای حیوانات خانگی دارند؟

بسیاری از وسایل و سیستم‌های هوشمندی که برای ما کاربرد دارند، برای حیوانات خانگی هم مناسب هستند. برای مثال:

با سیستم روشنایی هوشمند، نور مورد نیاز حیوانات را می‌توان تا حدودی تامین کرد.
با استفاده از سیستم تهویه و کنترل دمای هوشمند می‌توان محیط نگهداری حیوانات را مطبوع و سالم نگه داشت.
از سنسورها یا دوربین‌های هوشمند برای تامین امنیت حیوانات می‌توان استفاده کرد.

نظر شما چیست؟

آیا تا به حال از حیوانات خانگی نگهداری کرده‌اید؟

در این راه با چه چالش‌ها و دغدغه‌هایی داشته‌اید؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *