Tuya( تویا) یک شرکت بین المللی در بازار هوش مصنوعی و IoT است که به شرکت هایی که در زمینه عرضه محصولات هوشمند به بازار تخصص دارند، کمک می‌کند. همچنین به تولیدکنندگان برای تبدیل محصولات موجود به محصولات هوشمند کمک می‌کنند. دستگاه های تویا با استفاده از برنامه Tuya Smart کنترل می شوند.

در واقع تویا یک پلت فرم هوش مصنوعی و اینترنت اشیا را ارائه می دهد که به کسب و کارها امکان می دهد محصولات هوشمند را به سرعت توسعه دهند. مصرف کننده از برنامه هوشمند Tuya یا برنامه Smart Life برای کنترل این دستگاه ها استفاده می کند.

 

تویا چه کاری انجام می‌دهد؟

AI+IoT ترکیبی از هوش مصنوعی (AI) و اینترنت اشیا (IoT) است که برای هوشمند کردن، دستگاه‌های متصل به اینترنت استفاده می‌شود و آنها را قادر می‌سازد تا بر اساس رفتار و ترجیحات کاربران خود یاد بگیرند و پاسخ دهند. بدون نیاز به دخالت انسان.

 

 

 

Tuya یک راه حل رایگان برای خانه هوشمند ارائه می دهد و استفاده از آن را بسیار ساده است. با تویا همه چیز را می توان به صورت آنلاین انجام داد.

اگر شما یک شرکت یا حتی فردی هستید و می خواهید شروع به فروش محصولات هوشمند کنید، می توانید یک حساب کاربری ایجاد کنید و با انتخاب محصولات از پیش طراحی شده یا ماژول های وای فای از پیش برنامه ریزی شده شروع کنید.

اپلیکیشن تویا

دستگاه های Tuya با نام های تجاری متعددی فروخته می شوند، اما همه آنها با یک اپلیکیشن به تلفن همراه متصل می‌شوند.
برنامه هوشمند Tuya و برنامه Smart Life برنامه های جداگانه ای هستند، اما عملکرد یکسانی دارند. آنها هر دو تحت مالکیت و توسعه Tuya هستند.

اگر تفاوت بین این دو برنامه را بخواهیم بدانیم، می‌توانی بگویییم که Smart Life از IFTTT پشتیبانی می کرد ولی Tuya اکنون از آن پشتیبانی می کند و قبلا از آن پشتیبانی نمی‌کرد.

 

آیا تویا امن و مطمئن است

چندین حفره امنیتی شناخته شده در دستگاه های Tuya وجود دارد که در برخی موارد امکان دسترسی به رمزهای عبور Wi-Fi و کلیدهای RSA را فراهم می کند. همچنین هنگام برقراری ارتباط با سرورهای Tuya که ایمیل، شماره تلفن و مختصات جغرافیایی شما را جمع‌آوری می‌کنند، نگرانی‌های امنیتی وجود دارد.

اگر امنیت خانه هوشمند یکی از دغدغه های اصلی شماست، توصیه می کنم فقط دستگاه ها را به صورت محلی اجرا کنید. این کار مستلزم استفاده از برنامه‌های دیگری مانند Alexa یا HomeKit در کنار تویا و یادگیری و راه‌اندازی آن‌ها است، اما امنیت دستگاه و شبکه محلی شما را افزایش می دهد.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *