کنترل از راه دور ویلا، در هر کجای دنیا!

امروزه ساکنان کلان شهرها برای فرار از هرج و مرج و دور شدن از فضای شهری معمولا به ویلاهایشان می روند. اما دور بودن صاحبان ویلا باعث بروز مشکلاتی می‌شود که نگهداری ویلا را دردسر ساز می‌کند. ویلای هوشمند راه حل بسیار مناسبی برای حل این مشکلات است.

 

ویلای هوشمند

تامین امنیت ویلا ها کار بسیار دشواری است ولی با نصب سیستم دزدگیر هوشمند شما می توانید در هر کجای دنیا در 24 ساعت شبانه روز تمامی بخش های ویلای خود را تحت نظر داشته باشید و از دزدی جلوگیری کنید. از دیگر مشکلاتی که صاحبان ویلا ها به خاطر دور بودن از ویلا  با آن رو به رو هستند اطلاع نداشتن از وضعیت نشتی ها و یا پوسیدگی لوله ها است که با هوشمندسازی به راحتی این مشکل هم حل می شود.

مسائل دیگری مانند آبیاری باغ یا باغچه، کنترل روشنایی ویلا، تنظیم دمای ویلا و یا آب استخر و … نیز در یک ویلای هوشمند به راحتی از راه دور امکان پذیر است.

ویلای هوشمند چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

ویلای هوشمند یک راه‌کار پیشرفته و یکپارچه برای تغییر سبک زندگی افراد به جهت داشتن آینده‌ای زیبا و لوکس و در عین حال کاملا عملی است. سیستم هوشمند ویلا یک سیستم BMS است که امکان کنترل از راه دور ویلا و نظارت بر امنیت آن را فراهم می‌کند.

smart villa

 

در یک ویلای هوشمند کارها به کمک کنترلر و اینترنت انجام می‌شود. کنترلر ترکیبی از چندین سخت‌افزار است و از طریق نرم‌افزاری قدرتمند نقش مهمی در کل سیستم ایفا می‌کند. به بیان ساده‌تر می‌توان گفت همه چیز توسط یک واحد کنترل مرکزی، که عموما یک سیستم کامپیوتری است انجام می‌شود.

شما به عنوان صاحب ویلا می‌توانید آن را از راه دور و توسط تلفن همراه خود همه چیز را مدیریت کنید. به این صورت که تلفن همراه دستوراتی را برای واحد مرکزی می‌فرستد و این فرمان‌ها با کمک چند دوربین و سنسوردقیقا اجرا می‌شوند.

 

در یک ویلای اتوماسیون شده شما می توانید مطابق با سلیقه تان نور چراغ ها را تغییر دهید و یا اگر در ویلا نباشید می توانید روشنایی و پرده ها را از راه دور کنترل کنید و اگر چراغی روشن مانده بود آن را خاموش کنید یا پرده را ببندید.

به کمک سیستم آبیاری هوشمند اگر مدت زمان زیادی هم به ویلا سر نزنید باغچه و گل هایتان آسیب نمی بینند و لازم نیست هربار هزینه و زمان زیادی را صرف درست کردن باغچه و رسیدگی به گلدان ها بکنید.

smart villa

 

با هوشمندسازی ویلا از امنیت ویلا نیز مطمعن هستید و می توانید آن را از هر کجا با تلفن همرراه خود کنترل کنید. در واقع هوشمندسازی کار یک سرایدار را دقیق تر، مطمعن تر و حتی ارزان تر انجام می دهد.

کاربردها و امکانات هوشمندسازی ویلا

سیستم آبیاری هوشمند باغچه‌ها و گیاهان:

در زمان عدم حضور صاحب ویلا، با سنسور های حساس به نور، رطوبت خاک و … که دارد مانند یک باغبان حرفه‌ای رفتار می‌کند و همچنین در مصرف آب بسیار صرفه‌جویی خواهد شد. 

مانیتورینگ کامل ویلا از راه دور:

دور بودن از ویلا دیگر یک نگرانی نیست چرا که با وجود دوربین‌های مداربسته هوشمند می‌توان در هر لحظه و هر کجا از وضعیت آن باخبر شد.

smart villa

تامین امنیت با سیستم امنیتی و حفاظتی هوشمند:

وجود سنسورهای درب و پنجره و قفل‌های مجهز به حسگر اثر انگشت و تگ RFID امنیت ویلا را در هنگام عدم حضور شما کاملا تضمین می‌کنند.

انجام تنظیمات پیش از ورود به ویلا:

سیستم کنترل دمای هوشمند کمک می کند که در تابستان قبل از رسیدن به ویلا آن را خنک کنید و در زمستان یک ویلای گرم به استقبالتان بیاید.

حفاظت از ویلا و وسایل داخل آن:

سیستم هشدار به هنگام نشتی آب و گاز و در زمان احساس خطر برای صاحب ویلا اخطاری روی تلفن همراه او می‌فرستند تا با اقدام به موقع جلوی به وجود آمدن فجایعی مانند نشت آب  گرفته شود. همچنین در زمان بروز آتش سوزی و یا نشت گاز علاوه بر اینکه مالک را مطلع می کند  اقدامات لازم را انجام می دهد.

smart villa

سیستم تهویه و کنترل دمای هوشمند:

این سیستم از فرسودگی ویلا جلوگیری می کند. این امکان به خصوص در شهر‌های شمالی ایران بسیار پر کاربردی است چرا که در این شهرها رطوبت هوا بالا است.

مزایای هوشمندسازی ویلا

  • افزایش آسایش و اطمینان خاطر با کنترل کردن ویلا از راه دور
  • افزایش ارزش مالی ویلا
  • کاهش مصرف انرژی بین 20 تا 50 درصد
  • اطلاع دادن در صورت نشتی و یا بروز مشکل
  • آبیاری گیاهان به صورت خودکار و یا دستی توسط کاربر
  • افزایش امنیت ویلا
  • امکان دادن سناریو های مختلف مطابق با احساس و علایقتان
  • حداکثر عملکرد در نصب فنی، طراحی مدرن و کاربردی و توسعه‌پذیری
  • آماده کردن ویلا پیش از ورود به آن

هزینه هوشمندسازی ویلا

در نگاه اول ممکن است هوشمند کردن ویلا فقط برای قشر مرفه جامعه ممکن باشد. اما مانند خانه هوشمند، هزینه هوشمندسازی ویلا هم بسته به عوامل مختلفی مانند متراژ خانه، سطح هوشمندسازی، تجهیزات استفاده شده و … متغیر است.

به عبارت دیگر هزینه یک ویلای تمام هوشمند، با ویلایی که بخشی از آن هوشمندسازی شده است متفاوت است.

پیاده سازی سیستم مدیریت هوشمند ویلا با تپ لایف

بخش مهمی از اتوماسیون کردن ویلا مربوط به کنترل از راه دور آن است. تپ لایف با داشتن اپلیکیشن دوزبانه و مطمئن، تضمین می‌کند که ویلای خود را به بهترین نحو از راه دور کنترل کنید.

به علاوه تمام راهکارهای هوشمند گفته شده برای یک خانه هوشمند از سیستم روشنایی هوشمند گرفته تا آبیاری و پارکینگ هوشمند، برای ویلا هم قابل پیاده‌سازی هستند و با توجه به سطح هوشمندسازی، پروتکل مورد نظر و بودجه شما توسط تپ‌لایف اجرا می‌شوند.

ویلای هوشمند چیست؟

ویلای هوشمند یک راه‌کار پیشرفته و یکپارچه برای تغییر سبک زندگی افراد برای داشتن آینده‌ای زیبا است. سیستم هوشمند ویلا یک سیستم BMS است که امکان کنترل از راه دور ویلا و نظارت بر امنیت آن را فراهم می‌کند.

ویلای هوشمند چه امکاناتی دارد؟

از کاربردی‌ترین امکانات ویلای هوشمند می‌توان به سیستم آبیاری هوشمند گیاهان، سیستم امنیتی با امکان مانیتورینگ از راه دور و سیستم تهویه و کنترل دما اشاره کرد.

آیا می‌توان تنها بخشی از ویلا را هوشمند کرد؟

بله. با توجه به  هدف و بودجه مد نظر شما برای هوشمندسازی می‌توان هر بخشی که مورد نظر ما است مانند سیستم آبیاری یا سیستم امنیتی را هوشمند کرد.