خانه خود را با نوای موسیقی مورد علاقه‌تان دل نواز کنید!

مجهز کردن خانه هوشمند به سیستم های صوتی و تصویری

در چند دهه گذشته، امکان داشتن یک سیستم صوتی و تصویری یکپارچه در خانه برای عده بسیار کمی از افراد مهیا بود. خانهای که در آن موسیقی در همه اتاق‌ها پخش شود، مانند رویایی برای طراحان داخلی بود. اما امروزه به لطف پیشرفت تکنولوژی، یکپارچه کردن سیستم صوتی و تصویری در خانه دیگر منحصر به قشر خاصی نیست. در نتیجه عده زیادی از افراد می‌توانند در خانه خود از موسیقی و تصویر با کیفیت لذت ببرند، با بلندگوهای هوشمند به رادیو یا پادکست مورد علاقه خود گوش دهند و یا خانه خود را تبدیل به یک سینمای کوچک کنند.

یکی از امکانات خانه هوشمند، سیستم صوتی و تصویری هوشمند و کنترل تجهیزات صوتی و تصویری است که وجود آن را مدیون تکنولوژی بیسیم هستیم. این تکنولوژی که زمانی تنها برای ارتباط اینترنتی یا استفاده از تلفن همراه استفاده می‌شد، امروزه این امکان را فراهم می‌کند که کاربران در هر کجای خانه با کیفیت بالا صوت و ویدیو پخش کنند، با یک بلندگو سیستم صوتی خانه را فعال کنند، کتاب صوتی گوش بدهند و یا به صورت آنلاین خرید کنند.

پیش از آن که تکنولوژی بیسیم به طور گسترده مورد استفاده قرار بگیرد، استفاده از سیستم صوتی و تصویری یکپارچه در خانه نیاز به نصب حرفهای و مقدار زیادی کابل و سیم داشت. اما این دیگر یک مشکل نیست. چرا که سیستم صوتی و تصویری مانند سایر راهکارها و تجهیزاتی که در خانه هوشمند ارائه می‌شود، “هوشمند” است. به این معنا که برای راهاندازی آن تنها لازم است به اینترنت وصل شویم، برنامه مربوط به دستگاه هوشمند را دانلود کنیم و در انتها دستگاه را هماهنگ کنیم. تجهیز خانه با سیستم صوتی و تصویری هوشمند، کاری است که امروزه با تجهیزات موجود در خانه شما و با هزینه معقولی انجام می‌شود.

سیستم صوتی و تصویری هوشمند

سیستم صوتی و تصویری هوشمند چه مزایایی دارد؟

مزایای سیستم صوتی و تصویری هوشمند خانگی به مراتب بیشتر از ایجاد راحتی برای افراد است. سیستم‌های کنترل تلویزیون و بلندگوهای خانه برای این هدف طراحی شده‌اند که به شما امکان استفاده کامل از قابلیت‌های این تکنولوژی‌ها را بدهند.

سیستم صوتی هوشمند خانگی به راحتی امکان کنترل هر تلویزیون یا دستگاه صوتی در خانه را تنها با یک وسیله ساده فراهم می‌کند. به وسیله این دستگاه می‌توانید هر تنظیماتی مربوط به سیستم صوتی را تغییر دهید، موزیکی را پخش یا عوض کنید، صدا را کم و زیاد کنید و یا حتی حالت‌های صدا و گوینده را تغییر دهید.

همه چیز به راحتی توسط یک وسیله قدرتمند مدیریت می‌شود و با همین وسیله(که می‌تواند تلفن همراه شما باشد) می‌توان تلویزیون را روش کرد، شبکه را عوض کرد و یا حالت معمولی صدا را به حالت سینمایی تغییر داد. به این ترتیب دیگر نیازی نیست نگران گم شدن کنترل تلویزیون یا بلند شدن برای کم و زیاد کردن صدا باشید.

سیستم صوتی و تصویری، کاملا با خانه شما سازگار شده و برای برآورده کردن نیازهای شما تنظیم میشود. بنابراین زمانی که مراحل راه‌اندازی کامل شد، کنترل کاملی بر هم سیستم صوتی یا تصویری موجود در همه جای خانه خواهید داشت.

هر چند جاذبه اصلی سیستم صوتی و تصویری هوشمند خانگی در کاربرد آن است، اما مزایای آن همین جا تمام نمیشود. این سیستمها همچنین از لحاظ طراحی داخلی و ایجاد ظاهر مدرن برای خانه نیز سودمند هستند. به علاوه، مانند سایر راهکارهای هوشمند، سیستم‌های صوتی و تصویری هوشمند خانگی به واسطه امکاناتی که ارائه میدهند باعث مصرف بهینه انرژی و در نتیجه کاهش هزینه‌ها خواهند شد.

سیستم صوتی و تصویری هوشمند چه امکاناتی دارد؟

برخی از امکانات سیستم صوتی و تصویری هوشمند عبارت هستند از:

  • حذف کنترلرها و کنترل همه دستگاههای صوتی و تصویری در هر کجا، از طریق تلفن همراه و یا پنل لمسی
  • یکپارچه کردن چندین سیستم صوتی و تصویری مجزا در خانه بدون نیاز به سیم‌کشی
  • تنظیم کردن سناریوهای از پیش مشخص شده و انتخاب موسیقی یا فیلم برای زمان کار، استراحت، مهمانی و...
  • پخش موزیک یا فیلم در هر بخش از خانه از طریق تلفن همراه و بدون نیاز به سیم
  • کم و زیاد کردن صدا، تغییر موزیک و خاموش و روشن کردن موزیک
  • همگام‌سازی و برقراری ارتباط با سایر تجهیزات هوشمند خانه مانند روشنایی هوشمند، برای ایجاد سناریوهای ترکیبی مختلف
  • انتقال آسان آرشیو موسیقی و فیلم به سیستم صوتی و تصویری هوشمند
  • حذف نویزها و استفاده از آمپلیفایر، برای تولید صدای شفاف و باکیفیت
  • ضبط و پخش صدای افراد در خانه، برای تامین امنیت در هنگام سفر
  • پیاده‌سازی سیستم سینمای خانگی و کنترل ویدیو پروژکتور از طریق تلفن همراه
بلندگو هوشمند

کنترل هوشمند سيستم های صوتی و تصویری با تپ لایف

يكی از راه‌های تبدیل سیستم صوتی و تصویری موجود در خانه به نسخه هوشمند، استفاده از اندروید باکس است. اندروید باکس یک کامپیوتر کوچک و قابل حمل است که به آسانی با کابل HDMI به تلويزیون متصل شده و به شما امکان پخش آنلاین فیلم و موسیقی، وبگردی و حتی بازی روی تلویزیون را می‌دهد.

به علت انعطاف‌پذیری و کاربرد فراوان، این تی وی باکس در ایران طرفداران زیادی دارد. به علاوه بسیاری از وبسایت‌های پخش آنلاین فیلم از طریق اندروید باکس قابل دسترسی و استفاده هستند.

با نصب اپلیکیشن تپ لایف روی اندروید باکس می‌توان از بسیاری از امکانات گفته شده در بالا برای سیستم صوتی و تصویری هوشمند بهره برد.

آیا سیستم صوتی و تصویری هوشمند تنها به دلیل راحت شدن کارها استفاده می‌شود؟

خیر.  هر چند جاذبه اصلی سیستم صوتی و تصویری هوشمند خانگی در کاربرد آن است، اما این سیستم‌ها همچنین از لحاظ طراحی داخلی و ایجاد ظاهر مدرن برای خانه نیز سودمند هستند. به علاوه، مانند سایر راهکارهای هوشمند، سیستم‌های صوتی و تصویری هوشمند خانگی به واسطه امکاناتی که ارائه می‌دهند باعث مصرف بهینه انرژی و در نتیجه کاهش هزینه‌ها خواهند شد.

مهم‌ترین امکانات سیستم‌های صوتی و تصویری هوشمند چیست؟

با استفاده از این سیستم در هر زمان و با تلفن همراه می‌توان  صدای موسیقی را کم و زیاد و یا آن را عوض کرد، در هر بخش از خانه موزیک یا فیلم پخش کرد و حتی سناریوهای ترکیبی با سایز تجهیزات خانه هوشمند ایجاد کرد.

آیا برای هر قسمت خانه هوشمند نیاز به کنترلر جدا برای پخش فیلم و موسیقی است؟

خیر. از امکانات سیستم صوتی و تصویری هوشمند، یکپارچه کردن چندین سیستم صوتی و تصویری مجزا در خانه بدون نیاز به سیم‌کشی است . به علاوه کنترلرهای اضافه حذف شده و همه دستگاه‌ها در هر کجای خانه از طریق تلفن همراه یا پنل لمسی کنترل می‌شوند. بنابراین پس از راه‌اندازی این سیستم، کنترل کاملی بر هر سیستم صوتی و تصویری موجود در خانه خواهید داشت.

42570300-2