خانه هوشمند – هوشمندسازی خانه شما با تپ لایف

آرامش، راحتی و امنیت بیشتر در خانه هوشمند

انسان همواره به دنبال پیدا کردن راهی برای آسان و لذت‌بخش کردن زندگی است. امروزه در اثر پیشرفت تکنولوژی و به خصوص پیشرفت اینترنت و رایانه، رویای انسان راجع به هوشمندسازی خانه محقق شده است. بیش از 30 سال است که دانشمندان برای اتصال وسایل خانه و هوشمندسازی آن‌ها تلاش می‌کنند اما تنها 15 سال است که مسئله خانه هوشمند مورد توجه گسترده افراد قرار گرفته است.

خانه هوشمند چیست؟

به طور خلاصه خانه هوشمند، خانه‌ای مجهز به تعدادی وسیله خودکار است. بعضی از این وسایل از ابتدا با هدف هوشمند سازی خانه در ساختار ساختمان قرار گرفته شده و بعضی دیگر بعدا اضافه می‌شوند. افراد می‌توانند با برنامه‌های کاربردی، دستورهای صوتی، اتوماسیون و یا هوش مصنوعی با این وسایل کار کنند. در یک خانه هوشمند می‌توانید در هر کجای دنیا که هستید خانه خود را با گوشی هوشمند کنترل کنید. بهره‌وری بالا، آسایش و آرامش خاطر، امنیت و بهینه‌سازی مصرف انرژی تنها برخی از دلایلی است که هوشمندسازی خانه را به یک ضرورت تبدیل کرده است.

مزایای هوشمندسازی خانه

خانه هوشمند به شما و خانواده‌تان راحتی، آسایش و آرامش ذهن را هدیه می‌کند. تصور کنید وقتی درب را با اثر انگشت یا رمز ورود باز می‌کنید، خانه با روشن شدن خودکار چراغ‌های راهروی ورودی و پذیرایی به شما خوشامد می گوید، پرده‌ها کنار می‌رود، سیستم تهویه روشن شده و روی دمای مطلوب شما تنظیم می‌شود و همزمان موسیقی مورد علاقه‌ی شما در سراسر خانه پخش می‌گردد. این یعنی هوشمند سازی!

امکانات و قابلیت‌های خانه هوشمند

 • صرفه‌جویی در مصرف انرژیسیستم‌های هوشمند با عملکرد خودکار خود، باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی و در نتیجه کاهش هزینه‌ها می‌شوند.
 • افزایش امنیت خانهاز اهداف اصلی خانه هوشمند، تامین همه جانبه امنیت است که به لطف درب و پنجره‌های هوشمند، دوربین‌ها و سنسورها به خوبی محقق شده.
 • افزایش سطح رفاه و آسایش افرادوجود سنسورهای مختلف باعث خودکارسازی بسیاری از کارها شده و این امر باعث راحتی و آسایش بیشتر افراد می‌شود. راهکارهای خانه هوشمند برای نگهداری و مراقبت از عزیزانتان، باعث آرامش بیشتر شما و آسایش آن‌ها خواهد شد.
 • کنترل خانه از راه دورمی‌توانید حتی زمانی که کیلومترها از خانه دور هستید، از دوربین‌های مداربسته گرفته تا باز و بسته کردن پرده‌ها را با تلفن همراهتان کنترل کنید.
 • تجربه زندگی رویایی در خانه‌ای مدرنهوشمندسازی باعث زیبایی خانه شده و ظاهری مدرن به آن می‌دهد و در این خانه همه وسایل گوش به فرمان شما هستند.
 • اجرای سناریوهای مختلف و خودکاربا تعریف سناریوهای مختلف برای خانه، دیگر حتی لازم نیست برای انجام کارها از تلفن خود استفاده کنید. خانه هوشمند خودش همه وظایف را انجام خواهد داد.

بخش‌های مختلف خانه هوشمند

هر سیستم خانه هوشمند از پنج بخش اصلی زیر تشکیل شده است:

 • واحد کنترل مرکزیقلب یک خانه هوشمند، واحد کنترل مرکزی است که به آن هاب یا گذرگاه هم گفته می‌شود. وسایل هوشمند خانه مانند ماشین لباس شویی، تلویزیون و ... به وسیله هاب متصل بوده و توسط کامپیوتر، گوشی هوشمند یا تبلت کنترل می‌شوند.
 • پروتکل‌ هوشمندسازیبرای این که وسایل با هم دیگر و با هاب در ارتباط باشند، راه های ارتباطی مشخص و استانداردی وجود دارند که به آن‌ها پروتکل‌های هوشمندسازی خانه گفته می‌شود.
 • رابط کاربریبرای آن که کاربران بتوانند با خانه هوشمند خود ارتباط برقرار کنند و به آن فرمان بدهند، نیاز به رابط کاربری مانند پنل کنترل، گوشی هوشمند و ... است.
 • سنسور یا حسگراطلاعات محیطی مورد نیاز واحد کنترل مرکزی برای این که بتواند فرمان انجام کاری را صادر کند توسط سنسورها جمع‌آوری می‌شود.
 • عملگروظیفه انجام دستورات واحد کنترل مرکزی بر عهده عملگرها است. روشن کردن یا خاموش کردن چراغ‌ها در سیستم روشنایی هوشمند و یا بالا و پایین بردن پرده‌ها نمونه‌ای از وظایف این بخش است.

مراحل هوشمندسازی خانه

1- آشنایی با تپلایف

مشاوران تپلایف ابتدا طی جلسه‌ای حضوری یا تلفنی با هدف شما از هوشمندسازی و نحوه آشناییتان با تپلایف آشنا می‌شوند.

2- بازدید از محل پروژه

زمانی با مشورت شما تعیین شده و همکاران ما برای بازدید از مکان اجرای پروژه اعزام می‌شوند.  هدف از این کار بررسی فنی و انتخاب مناسب‌ترین پروتکل هوشمندسازی برای شما است.

3- نیازسنجی پروژه

مزایای هوشمندسازی، تجهیزات هوشمند و هر آن چه که نیاز است راجع به خانه هوشمند بدانید، طی جلساتی کاملا برای شما توضیح داده شده و با توجه به بودجه، نیازهای شما و محدودیت‌های پروژه، روش هوشمندسازی و تجهیزات مورد نظر انتخاب می‌شوند.

4- صدور پیش فاکتور

بر اساس بررسی‌های صورت گرفته، قیمت‌گذاری انجام شده و برای تایید اولیه خدمت شما ارسال می‌شود.

5- بازدید نهایی و بررسی فنی

تیم تپلایف برای بررسی فنی دقیق پیش از شروع پروژه مجددا از مکان پروژه بازدید می‌کنند.

6- صدور فاکتور اصلی و صدور برگ مالی

پس از قیمت‌گذاری نهایی و انجام کامل مذاکرات، قراردادی بین تپلایف و شما عقد می‌شود.

7- وارد کردن تجهیزات به پروژه

پروژه شروع شده و تجهیزات هوشمند نصب می‌شوند. سپس تنظیمات مورد نظر شما برای هر وسیله هوشمند اعمال می‌شود.

8- آموزش و خدمات پس از فروش

تیم آموزش و پشتیبانی تپلایف پس از اتمام پروژه شما را تنها نخواهد گذاشت. ما همواره در تلاش هستیم که با ارائه خدمات پس از فروش آرامش شما را در خانه هوشمندتان بیشتر کنیم.

دستور صوتی اپلیکیشن تپ لایف

چرا خانه هوشمند تپ‌لایف ؟

 • هوشمندسازی بدون ایجاد خرابی و بدون تعویض تجهیزات
 • اپلیکیشن حرفه‌ای فارسی، یکپارچه و متمایز
 • گارانتی و خدمات پس از فروش
 • مجرب و مطمئن با سوابق حرفه‌ای
 • حفظ امنیت و حریم اطلاعات مشتری
 • ارتباط بر بستر اینترنت ملی
 • هوشمند سازی مطابق میل شما
 • یکپارچه و منطبق با استانداردهای بین‌المللی

هزینه طراحی خانه هوشمند

عوامل زیادی در تعیین هزینه طراحی یک خانه هوشمند دخیل هستند. اگر قصد هوشمندسازی خانه خود را دارید و نگران هزینه‌های آن هستید، باید توجه داشته باشید که امروزه با پیشرفت تکنولوژی و افزایش تعداد عرضه‌کنندگان خدمات هوشمند، عده زیادی از افراد می‌توانند از داشتن یک خانه هوشمند لذت ببرند.

از جمله عوامل تعیین کننده هزینه می‌توان به ویژگی‌های خانه، سطح هوشمندسازی مورد نظر شما و همین طور تجهیزات استفاده شده اشاره کرد. پیشنهاد ما این است که برای به دست آوردن هزینه هوشمندسازی مخصوص خانه خود با کارشناسان تپ لایف تماس گرفته و مشاوره دریافت نمایید.

هوشمندسازی خانه خود را به تپ لایف بسپارید

تلاش تیم تپ لایف این است که هوشمندسازی را با کیفیت بالا و در عین حال هزینه‌ای معقول برای شما انجام دهد. همچنین پروتکل مورد استفاده تپ لایف، Z-Wave است که حتی برای خانه‌های ساخته شده هم کاربرد دارد. اپلیکیشن فارسی و کاربرپسند تپلایف به شما امکان شخصی‌سازی و تعریف سناریوهای مختلف را می‌دهد که باعث می‌شود تجربه‌ای بهتراز خانه هوشمند داشته باشید. در طول مسیر هوشمندسازی و همین طور پس از آن تپلایف همواره در کنار شما و پاسخگوی سوالات شما است.

بنابراین با هر بودجه و در هر مرحله از ساخت و تکمیل خانه، کافی است برای دریافت مشاوره و آشنایایی بیشتر با هوشمندسازی با ما تماس بگیرید.

درلینکدینپیگیر تپ لایف باشید

چرا باید خانه خود را هوشمند کنیم؟

صرفه‌جویی در مصرف انرژی، افزایش امنیت خانه، افزایش سطح رفاه و آسایش افراد، امکان کنترل خانه از راه دور و تجربه زندگی در خانه‌ای مدرن مهم‌ترین دلایلی هستند که هوشمندسازی خانه را به یک ضرورت تبدیل کرده‌اند.

هزینه هوشمندسازی خانه به چه عواملی بستگی دارد؟

عواملی مانند ویژگی‌های خانه، سطح هوشمندسازی مورد نظر شما و همچنین تجهیزات استفاده شده در تعیین هزینه هوشمندسازی دخیل هستند.

سیستم خانه هوشمند از چه بخش‌هایی تشکیل شده است؟

واحد کنترل مرکزی، پروتکل هوشمندسازی، رابط کاربری، سنسورها و عملگرها پنج بخش اصلی هر خانه هوشمند است.