قهوت رو هوشمند بنوش!

طی چند سال گذشته تکنولوژی نقشی اساسی در تغییر و تحول صنعت کافی شاپ داشته است. علت آن می‌تواند علاقه‌مند شدن اکثر افراد به تکنولوژی، ترجیح هوش مصنوعی به نیروی انسانی و یا برطرف کردن مشکل کمبود وقت افراد باشد. یک کافی‌شاپ هوشمند علاوه بر اینکه برای مشتریانش جذاب و راحت است، کیفیت و کارایی کارکنان را نیز بالا تر می برد.

کافه هوشمند

 

هوشمند سازی کافه فقط به ربات ها خلاصه نمی شود. در یک کافی هوشمند شما می توانید به طور دقیق و مطابق با سلیقه شخصیتان قهوه ای که دوست دارید را سفارش بدهید و نور میزتا را مطابق با سلیقه شخصی خود تغییر بدهید. در یک کافی شاپ هوشمند شما می توانید با توجه به مناسبت ها مثلا تولد آهنگ دلخواهتان را پخش کنید.

کافی شاپ هوشمند چیست؟

اتوماسیون یا هوشمند سازی کافی‌ شاپ با هدف بهبود خدمت‌رسانی به مشتریان، افزایش درآمد کافی‌ شاپ با حفظ مشتری و افزایش بهره‌روی کارکنان به وجود آمده است. در این کافی‌ شاپ نیازی به انتظار برای ثبت سفارش، پیدا کردن میز مناسب و یا پرداخت صورت حساب نیست. همه آن‌چه که نیاز دارید، روی تلفن همراه شما و یا روی میز دیجیتال به نمایش گذاشته می‌شود.

smart cafe
کافی شاپ هوشمند

محیط جذاب و جدید کافی شاپ باعث می شود مشتریان بیشتری جذب آن شوند. همچنین به خاطر اینکه در این کافی شاپ ها نیروی انسانی کم تری کار می کنند، هزینه نیروی کار و خطای انسانی را کاهش میابد و باعث ایجاد آرامش بیش تر برای مشنریان می شود.

smart cafe

 

با نصب سیستم روشنایی و ترموستات هوشمند هزینه انرژی به شدت کاهش می یابد.علاوه بر تمام این ها کافه داران می توانند از طریق پخش تبلیغات بر روی میزهای هوشمند نیز درآمد کسب کنند.

مزایای هوشمندسازی کافی شاپ

  • امکان انتخاب و سفارش با منوی دیجیتال
  • کنترل هوشمند سیستم تهویه و کنترل دما
  • کاهش نیروی انسانی برای انجام کارهای تکراری
  • افزایش بهره‌وری کارکنان کافی‌ شاپ
  • امکان دریافت مستقیم سفارش از قهوه‌ساز هوشمند
  • سیستم ثبت مشتریان برای ارسال آفرهای مختلف به مشتریان وفادار
  • جمع‌آوری اطلاعات برای تجزیه و تحلیل
  • امکان مشاهده اطلاعات کامل غذایی کیک‌ها و قهوه‌ها
  • امکان انجام بازی‌های گروهی به صورت دیجیتال
  • امکان تغییر موسیقی و اجرای موسیقی دلخواه

تجهیزات کافی شاپ هوشمند

میز دیجیتال:

این میز کار سفارش‌دهی و پرداخت صورت‌حساب را بسیار راحت کرده است. همچنین روی آن می‌توان کالری مواد غذایی و مواد تشکیل دهنده آن‌ها را دید و برای افزایش درآمد تبلیغات نمایش داد.
میز دیجیتال
میز دیجیتال

ربات‌های هوشمند:

برای سرو قهوه و رساندن سفارشات به مشتری. همچنین برای پاسخگویی به سوالات متداول از ربات‌های سخنگو استفاده می‌شود.

دستگاه خودکار قهوه‌ساز:

با استفاده از این وسیله مشتریان می‌توانند خودشان قهوه خود را با میزان شیر و شکر دلخواه آماده کنند.

اپلیکیشن کافی‌ شاپ:

مشتریان می‌توانند سفارش خود را از هر کجا ثبت کنند، با کارکنان ارتباط برقرار کرده و یا برای مناسب‌ها میز رزرو کنند. مدیریت کافی‌ شاپ هم می‌تواند با این برنامه برای مشتریان پیشنهادات و تخفیفات را ارسال کند و با نگه داشتن مشتریان وفادار درآمد را افزایش دهد.

smart cafe

دکمه های هوشمند:

برای ارتباط با بخش‌های مختلف کافی‌ شاپ، ارتباط با گارسون و… استفاده می‌شود.

دستگاه پخش هوشمند موسیقی:

برای مناسبت‌های مختلف مانند تولدها، و یا پخش موسیقی از روی تلفن همراه از این دستگاه استفاده می‌شود.

هزینه و درآمد هوشمندسازی کافی شاپ

هزینه هوشمندسازی کافی‌ شاپ به عوامل مختلفی مانند متراژ کافی‌ شاپ، تعداد میزها، سطح هوشمندسازی مورد نیاز شما و تجهیزات مورد استفاده بستگی دارد.

به علاوه معمولاً هوشمند کردن مکان‌هایی مانند رستوران، کافی شاپ و … باعث افزایش درآمد از طریق جذب افراد و مشتریان بیشتر می‌شود. همچنین پخش تبلیغات بر روی میزهای هوشمند نیز بسیار درآمدزا است.

به طور کلی می توان گفت شاید هوشمند کردن یک کافی شاپ با رستوران درابتدا هزینه بر به نظر بیاید ولی در طول زمان بسیار سودآور خواهد بود.

برای اطلاع دقیق از هزینه هوشمندسازی کافی شاپ با ما تماس بگیرید.

کافی شاپ خود را با تپ لایف هوشمند کنید!

تپ لایف با بهره‌گیری از تجهیزات پیشرفته و تیم فنی حرفه‌ای تلاش می‌کند کافی‌ شاپ شما را به مکانی جذاب و هوشمند برای مشتریان و کارکنان تبدیل کند. اپلیکیشن تماما فارسی تپ لایف به مدیریت بهتر بخش‌های مختلف کمک کرده و سفارش‌دهی، رزرو و پرداخت را آسان کرده است. همچنین نخستین کافه گالری هوشمند ایران واقع در میدان عطار نیز تپلایف را به عنوان شریک هوشمندسازی خود انتخاب کرده است.

برای هوشمند کردن کافی‌شاپ چه تجهیزاتی مورد نیاز است؟

با توجه به سطح هوشمندسازی مورد نظر شما، می‌توان از تجهیزاتی مانند میز دیجیتال، ربات‌ها، دستگاه خودکار قهوه‌ساز، دکمه‌های هوشمند، دستگاه پخش موسیقی و اپلیکیشن مخصوص کافی‌شاپ استفاده کرد.

کافی‌شاپ هوشمند چه مزایایی برای مشتریان دارد؟

صرفه‌جویی در وقت، فضای آرام‌تر به دلیل کمتر بودن نیروی انسانی، محیط جذاب و جدید و کاهش احتمال خطا در دریافت و تحویل سفارش‌ها از جمله مزایای کافی‌شاپ هوشمند برای مشتریان است.

هزینه هوشمندسازی کافی‌شاپ هوشمند بر اساس چه معیارهایی تعیین می‌شود؟

هزینه هوشمندسازی کافی‌شاپ به عوامل مختلفی مانند متراژ کافی‌شاپ، تعداد میزها، سطح هوشمندسازی مورد نیاز شما و تجهیزات مورد استفاده بستگی دارد.

درلینکدینتپ لایف را دنبال کنید!