پیش از رفتن به ویلای خود، از راه دور دمای دلخواه را تنظیم کنید!

امروزه یکی از ملزومات هر خانه ای سیستم تهویه و کنترل دمای مناسب است. چرا که همه ما می‌خواهیم در عین داشتن خانه‌ای راحت، در مصرف انرژی صرفه‌جویی کنیم. برای اکثر افراد داشتن سیستم تهویه مطبوع به منزله سرد و گرم کردن خانه در هنگام نیاز است.

اما متاسفانه بسیاری از این سیستم‌ها به دلیل فرستادن هوا به سایر اتاق‌ها و یا منسوخ بودن، باعث هدر دادن انرژی می‌شوند.

 

 

سیستم تهویه و کنترل دمای هوشمند ترکیبی از سخت‌افزار و نرم‌افزار است که به وسیله استراتژی خاصی باعث استفاده بهینه از انرژی می‌شود. علاوه بر این به شما این امکان را می دهد که از راه دور دمای خانه یا ویلای خود را تنظیم کنید.

سیستم تهویه هوا هوشمند چگونه کار می کند؟

مانند سایر تجهیزات هوشمند، اساس کار سیستم تهویه مطبوع هوشمند اطلاعات دریافتی از سنسورها و استراتژی‌های کنترل استفاده شده است. سنسورهایی که از قبل تنظیم شده‌اند، اطلاعات آب و هوایی مانند دما و رطوبت را جمع‌آوری کرده و کنترل می‌کنند.

 

سیستم تهویه و کنترل دمای هوشمند
سیستم تهویه و کنترل دمای هوشمند

 

از جمله این سنسورها می‌توان به سنسور دما، رطوبت، CO2، روشنایی و حرکت اشاره کرد. با داشتن این اطلاعات، مشخص می‌شود که تجهیزات درونی هواساز چه کاری را انجام دهند.

به طور کلی دو نوع سیستم کنترل دما داریم:

سیستم سرمایش هوشمند:

روشی نوین برای ایجاد هوای مطبوع در خانه هوشمند است. سیستم سرمایش هوشمند فضای کمی را اشغال می‌کند و با حرکت نامحسوس هوا، باعث خنک شدن فضای خانه می‌شود.

 

سیستم تهویه و کنترل دمای هوشمند

سیستم گرمایش هوشمند:

با استفاده از سیستم گرمایش هوشمند می‌توانید در فصل سرما، از دمای مطبوع و گرم لذت ببرید و به علاوه از یخ‌زدگی قسمت‌های مختلف خانه جلوگیری کنید. این سیستم بسیار در ویلا های شمالی کاربرد دارد زیراحتی اگر در ویلا هم نباشید در صورت بروز مشکل به شما اطلاع رسانی می کند.

مزایای سیستم کنترل دمای هوشمند

 • کاهش هزینه‌های ناشی از مصرف انرژی تا 30 درصد
 • ایجاد شرایط مطلوب محیطی بر اساس نوع ساختمان در کنار تامین آسایش و آرامش افراد
 • افزایش عمر مفید تجهیزات
 • امکان تعریف سناریو های مختلف
 • تنظیم سریع و آسان دما با تلفن همراه یا تبلت
 • ارتباط با سایر اجزای خانه هوشمند، از جمله سیستم روشنایی، سیستم اعلام هشدار و ...
 • ارائه گزارش از میزان مصرف انرژی
 • قابلیت تطبیق ساعات و شرایط کاری سیستم با فصل‌های مختلف و دمای بیرون از ساختمان
 • امکان مانیتورینگ لحظه‌ای وضعیت فنی دستگاه، کارکرد درست دمپرها، سنسورها، فن، موتور و ...
 • امکان کنترل همزمان چند سیستم تهویه با یک کنترلر
 • امکان پیش محاسبه هزینه انرژی مصرفی سرمایش و گرمایش
 • امکان تشخیص خطا و گزارش آن

ویژگی های سیستم تهویه هوشمند

پایداری هوشمند دما و رطوبت:

شما می‌توانید با استفاده از سیستم تهویه هوشمند، دما و رطوبت را در کنار تخت فرزندتان تنظیم کند. سیستم‌های تهویه هوشمند با اغلب سیستم‌های مدرن و سنتی قابل تطبیق هستند و هزینه مازادی برای تعویض یا تغییر اساسی در سیستم تهویه خانه‌ به شما تحمیل نمی‌کنند.

کنترل دائم شرایط آب و هوا:

بسته به نوع ساختمانی که سیستم تهویه هوشمند در آن اجرا می‌شود، می‌توانید اطلاعات مهمی مانند میزان آلاینده‌ها، میزان رطوبت هوا و … را به دست آورید.

 

سیستم تهویه و کنترل دمای هوشمند

کنترل سیستم تهویه از راه دور:

وقتی به سمت ویلای خود در حرکت هستید می توانید قبل از حرکت با گوشی هوشمند خود سیستم سرمایش یا گرمایش را برای رسیدن به دمای مطلوب روشن کنید.

سازگاری با انواع شرایط آب و هوایی:

در هر کجای کشور و در هر آب و هوایی که باشید، در استفاده از سیستم کنترل هوشمند تهویه محدودیتی نخواهید داشت. این سیستم می‌تواند جایگزین مناسبی برای انواع سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی باشد.

تنظیم به صورت خودکار:

دیگر نگران خاموش و روشن کردن سیستم گرمایش و سرمایش و یا تهویه‌ی خانه خود در هنگام ورود و خروج نباشید. سیستم هوشمند کنترل هوا، اگر دما در وضعیت مطلوبی نباشد به صورت خودکار سیستم‌ها را روشن می‌کند و زمانی که کسی در خانه نباشد سیستم‌های تهویه را خاموش می‌کند تا انرژی بیهوده مصرف نشود.

 

سیستم تهویه و کنترل دمای هوشمند

مجهز به سیستم هشدار هوشمند:

اگر سیستم شما به یک سیستم هشدار هوشمند متصل باشد، امکان اعلان خطر در زمانی که دمای هوا بسیار پایین و یا بسیار بالا باشد وجود دارد. این موضوع باعث کاهش خطر آتش‌سوزی و یا یخ‌زدگی می‌شود.

طراحی و راه اندازی سیستم

برای بسیاری از افراد، یک سیستم کنترل دمای هوشمند بسیار مفید خواهد بود. چرا که می‌توانند در عین زندگی راحت‌تر، تنها با لمس تلفن همراه خود در مصرف انرژی صرفه‌جویی کنند.

قبل از اقدام به خرید هرگونه تجهیزات تهویه هوشمند، پیشنهاد می‌کنیم که با متخصصین این حوزه مشورت کنید. چرا که این افراد می‌توانند به بهترین نحو، نقشه اجرایی برای برای پیاده سازی سیستم تهویه مطبوع را برای شما طراحی کرده و عوامل مختلف (نوع کاربری ساختمان، شرایط آب و هوایی و …) را در نظر بگیرند.

پس از انتخاب دستگاه مربوطه، کار نصب سیستم و کابل‌کشی‌های لازم انجام می شود و در نهایت اطلاعات مورد نیاز دستگاه توسط متخصصان تعریف خواهد شد.

چرا سیستم تهویه هوشمند تپ لایف؟

تلاش تیم تپ لایف این است که با پوشش دادن مزایا و ویژگی‌های گفته شده، سیستم کنترل هوشمند دمای مطلوب منزل شما را ارائه دهد و به این ترتیب آسایش و آرامش شما را فراهم کند.به علاوه داشتن ویژگی‌های زیر، این سیستم را متمایز می‌کند:

 

 • رابط کاربری آسان به همراه آموزش نحوه استفاده توسط تیم تپ‌لایف
 • نصب مقرون به صرفه
 • ارتقا و پشتیبانی محصول پس از فروش

در هنگام خرید سیستم تهویه و کنترل دمای هوشمند به چه نکاتی باید توجه کرد؟

قبل از اقدام به خرید هرگونه تجهیزات تهویه هوشمند، پیشنهاد می‌شود که با متخصصین این حوزه مشورت کنید. زیرا باید فاکتورهای مختلفی نظیر نوع کاربری ساختمان و شرایط آب و هوایی منطقه را در نظر گرفت. همچنین خدمات پس از فروش و ارتقا و پشتیبانی از طرف شرکت ارائه دهنده انجام شود.

آیا سیستم تهویه و کنترل دمای هوشمند باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌شود؟

از آن‌جا که این سیستم قابلیت کنترل از راه دور داشته و همچنین در زمان عدم نیاز خاموش می‌شود، به میزان قابل توجهی در مصرف آب و برق صرفه‌جویی می‌کند. به علاوه سیستم تهویه و کنترل دمای هوشمند گزارشی از مصرف انرژی ارائه می‌دهد که با تحلیل و بررسی آن می‌توان الگوی مصرف را بهبود بخشید.

سیستم تهویه هوشمند چگونه کار می‌کند؟

اساس کار سیستم تهویه مطبوع هوشمند اطلاعات دریافتی از سنسورها و استراتژی‌های کنترل استفاده شده است. سنسورهایی که از قبل تنظیم شده‌اند، اطلاعات آب و هوایی مانند دما و رطوبت را جمع‌آوری کرده و کنترل می‌کنند. با داشتن این اطلاعات، مشخص می‌شود که تجهیزات درونی هواساز چه کاری را انجام دهند.

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *