رویاهای دست نیافتنی خود را در اتاق خواب هوشمند ببینید!

هنگامی که صحبت از اتاق خواب هوشمند می‌شود، اکثر افراد تصور می‌کنند که این فضا امکان هوشمند سازی چندانی ندارد. و حتی ممکن است فکر کنند که هوشمندسازی اتاق خواب مقرون به صرفه نیست؛ چرا که این اتاق معمولاً فقط هنگام خوابیدن استفاده می‌شود.

 

اتاق خواب هوشمند

 

اما اهمیت اتاق خواب بیش‌تر از سایر اتاق های خانه است زیرا اتاق‌ خواب، فضایی منحصر به فرد در زندگی است. زمان زیادی از استراحت و خواب ما در این اتاق اتفاق می‌افتد و به عبارت دیگر، انرژی موردنیاز ما در همین اتاق تامین می‌شود. با  کمی کمک گرفتن از تکنولوژی میتوان اتاق خواب را به جایی بهتر و آرامش بخش تر برای استراحت تبدیل کرد.

چرا باید اتاق خواب خود را هوشمند کنیم؟

داشتن یک خواب خوب در همه ی ابعاد زندگی ما تاثیرگذار است. بسیاری از پژوهش ها ثابت کرده است که یک خواب خوب در بهبود سلامت ذهنی افراد بسیار تاثیرگذار است.

smart bedroom
اتاق خواب هوشمند

از جمله فوابد داشتن یک خواب خوب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. بالا بردن سطح عملکرد مغز و حافظه در طول روز
 2. داشتن هوشیاری بهتر و بیش تر به هنگام صبح
 3. کاهش خطر ابتلا به قندخون و سایر بیماری ها
 4. داشتن رابطه بهتر با اعظای خانواده و اطرافیان
 5. بهبود عملکرد مغز و جلوگیری از آسیب های مغزی

 

 

اتاق خواب هوشمند در اصل یک اتاق خواب معمولی است که با تکنولوژی جدید و پیشرفته بهبود یافته است و با کمک تجهیزات هوشمند خواب آرام تری را برای شما رقم می زند. بر خلاف تصور هزینه هوشمندسازی اتاق خواب خیلی زیاد نیست و با توجه به مزیت هایی که دارد به صرفه است.

مزایای هوشمندسازی اتاق خواب

 • آرامش بیش تر در هنگام خواب
 • صرفه جویی در مصرف انرژی
 • بیدار شدن آسان تر
 • تعریف سناریو های مختلف
 • بیدار شدن با نور طبیعی بدون نیاز به آلارم موبایل
 • تغییر روشنایی و دمای اتاق از راه دور با کمک تلفن همراه

امکانات اتاق خواب هوشمند

تخت هوشمند:

با یک تخت هوشمند شما می توانید دمای تشک را به گونه ای تنظیم کنید که خواب عمیق تر و راحت تری را داشته باشید. همچنین می توانید به راحتی زاویه تخت را تغییر دهید. هزینه خریداری تخت های هوشمند بسیار زیاد است و اکثر افراد به همین خاطر از هوشمند کردن اتاق خواب خود پشیمان می شوند. اما لازم است بدانید که اتاق خواب هوشمند فقط در یک تخت هوشمند خلاصه نمی شود و شما می توانید از سایر تجهیزات هوشمندسازی استفاده کنید تا خواب لذت بخش تری را داشته باشید.

روشنایی اتوماتیک:

شما می توانید به صورت دستی روشنایی اتاق را کنترل کنید. یا با دادن برنامه مشخصی دستور دهید که چراغ ها در ساعت مشخصی خاموش یا روشن شوند. با داشتن سیستم روشنایی هوشمند لازم نیست که هر شب قبل از خواب از تخت بیرون بیایید و چراغ ها را خاموش کنید. علاوه بر همه ی این ها می توانید رنگ نور را تغییر دهید و یا آن را روی حالت اتوماتیک بگذارید تا متناسب با موزیکی که پخش می شود تغییر کند.

smart bedroom light

زنگ هشدار هوشمند:

هشدارهای هوشمند برای رهایی از صدای آزار دهنده ی ساعت های زنگ دار به وجود آمد. در یم اتاق خواب هوشمند شما تنها زمانی که می خواهید بیدار شوید را اعلام می کنید. در آن ساعت از روز موزیکی ملایم پخش می شود و پرده ها کنار می رود، نور و دمای اناق به مرور تغییر می کند تا شما با آرامش بیش تری بیدار شوید. همچنین اگر در یک خانه هوشمند باشید،  قهوه ساز قبل از بیدار شدن شما به طور اتوماتیک روشن می شود و بلافاصله بعد از بیدار شدن می توانید یک قهوه داغ بنوشید.

کلید برق هوشمند:

کلید هوشمند یک راه حا آسان و کم هزینه است. اگر نمی خواهید یک سیستم روشنایی کاملا هوشمند داشته باشید می توانید فقط کبید ها را هوشمند کنید و با استفاده از تلفن همراه روشنایی اتاق را کنترل کنید.

شارژر بی سیم:

با داشتن یک شارژر فقط با گذاشتن موبایل بر روی میز، موبایل شما شارژ می شود.

Wireless charger

دستیار صوتی و صفحه نمایش هوشمند:

این صفحه علاوه بر اینکه به عنوان ساعت استفاده می‌شود، آب‌وهوا و قرارهای ملاقات شما را یادآوری می‌کند. به علاوه دیگر نیازی به تلفن همراه در تخت‌خواب خود نخواهید داشت؛ چرا که می‌توانید با استفاده از این صفحه بخش‌های هوشمند خانه را کنترل کنید.

پرده هوشمند:

 پرده هوشمند هنگام هوشمند کردن خانه یک اولویت نیست. چرا که بدون آن‌ها هم می‌توان زندگی کرد. اما زمانی که از این پرده‌ها استفاده کنید، دیگر زندگی با پرده‌های معمولی برای شما سخت خواهد بود. نه تنها می‌توانید پرده‌ها را با دستور صوتی و تلفن همراه کنترل کنید، بلکه می‌توانید از تایمر یا سناریوها برای راحتی بیشتر استفاده کیند.

هوشمندسازی اتاق خواب با تپ لایف

تلاش تیم تپ لایف، ایجاد آسایش و راحتی بیشتر در زندگی است. اتاق خواب از مهم ترین بخش های خانه است که نقشی اساسی در ایجاد آرامش برای ساکنین خانه دارد. با استفاده از راهکارهای هوشمندسازی تپ لایف می‌توانید با هزینه معقول خانه خود را هوشمند کرده و از این طریق در مصرف انرژی نیز صرفه‌جویی کنید.

چرا داشتن اتاق خواب هوشمند یک ضرورت است؟

اتاق‌های خواب، فضایی منحصر به فرد در زندگی هستند. زمان زیادی از استراحت و خواب ما در این اتاق اتفاق می‌افتد و به عبارت دیگر، انرژی موردنیاز ما در زندگی از همین اتاق تامین می‌شود. با استفاده از تعدادی وسیله میتوان اتاق خواب را به جایی بهتر برای استراحت و آرامش تبدیل کرد.

آیا هوشمند کردن اتاق خواب باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌شوند؟

بله. سیستم روشنایی، تهویه و کنترل دما و همچنین پرده هوشمند باعث کاهش مصرف انرژی و در نتیجه کم شدن هزینه‌ها می‌شوند

هزینه هوشمند سازی اتاق خواب چقدر است؟

پاسخ این سوال کاملاً بستگی به سطح هوشمندسازی مورد نظر شما، تجهیزات استفاده شده و ویژگی‌های پروژه دارد.