با نصب سیستم امنیتی هوشمند با آرامش خاطر زندگی کنید!

 سیستم امنیتی هوشمند در طی ده سال اخیر با پیشرفت تکنولوژی تغییرات بسیار زیادی داشته‌است. تقریبا تمام سیستم‌های امنیتی در حال حاضر بدون سیم هستند اما همچنان برخی از سیستم‌های با‌ سیم نیز استفاده می‌کنند.

استفاده از سیستم امنیتی هوشمند به جای یک سیستم غیرهوشمند علاوه بر بالا بردن امنیت، ارزش مادی خانه را نیز بالاتر می‌برد.

سیستم امنیتی هوشمند

این سیستم به راحتی دزدگیر خانه و سیستم امنیتی دفتر شما را به هم متصل می‌کند و با اتصال به تلفن همراه شما به کمک اینترنت، از اعضا خانواده و اموال بارزش شما در برابر بسیاری از خطرات از جمله آتش‌سوزی، دزدی، نشت گاز و… محافظت می‌کند.

سیستم امنیتی هوشمند چیست؟

هدف اصلی سیستم امنیتی حفاظت از اموال و افراد خانه می‌باشد. هر خانه‌ای ممکن است در معرض خطر‌هایی مثل دزدی، آتش‌سوزی و … قرار بگیرد.

سیستم امنیتی علاوه بر اینکه اقدامات لازم را برای رفع خطر به کار می گیرد، برای مثال اگر گاز نشتی داشته باشد سیستم تهویه هوا را روشن می‌کند تا گاز نشت کرده خارج شود، امکان مشاهده منزل ( مانیتورینگ) را به صورت دائم به شما می‌دهد.

این سیستم از ترکیبی از حسگر‌ها استفاده می‌کند که از طریق فرکانس‌های رادیویی یا سیم‌ها با یک هاب مرکزی ارتباط برقرار می‌کند که با اتصال به تلفن همراه قابل کنترل می‌باشد.

smart security system
سیستم امنیتی هوشمند

زمانی که سیستم در حالت امنیتی باشد، اگر کسی در خانه شما درحال حرکت باشد و یا سعی کند سد‌های امنیتی خانه را بشکند، سیستم از طریق تلفن همره به شما هشدار می‌دهد.

اجزای سیستم امنیتی هوشمند

به طور کلی و خلاصه اجزای یک سیستم امنیتی عبارتند از:

1.پنل کنترل: کنترل پنل قلب یک سیستم امنیتی است. این وسیله از سیگنال‌های رادیویی برای برقراری ارتباط با حسگر‌ها و سایر اجزای سیستم استفاده می کند. اکثر پنل‌های کنترل دارای صفحه کلید برای فعال و غیر فعال کردن سیستم هستند.

2.صفحه کلید: برای فعال یا غیر فعال کردن سیستم است و معمولا در کنار درهای ورودی قرار داده می شود. در برخی از سیستم ها به جای استفاده از صفحه کلید می توانید با یک برنامه در تلفن همراه خود کنترل سیستم را در دست بگیرید.

صفحه کلید هوشمند
صفحه کلید هوشمند

3.سنسور های در و پنجره: این دستگاه کوچک که معمولا با باتری کار می‌کند و از یک حسگر و یک آهنربا ساخته شده است.هنگامی که در یا پنجره باز می‌شود و تماس آهنربا با حسگر قطع می‌شود، سیگنالی به هاب فرستاده می‌شود تا شما را از باز شدن در و پنجره مطلع کند.

سنسور درو و پنجره
سنسور درو و پنجره

4. سنسور‌های حرکتی: این دستگاه تمام مکان‌هایی که ممکن است افراد از آن عبور کنند را پوشش می‌دهد مانند راهرو‌ها، راه پله‌ها و… . فناوری این دستگاه‌ها بسیار پیشرفته است و با مجهز بودن به مادون قرمز امکان تشخیص بهتر در تاریکی را نیز دارند.

5.دوربین: دوربین‌ها از اصلی ترین اجزا سیستم امنیتی هستند که امکان مشاهده تمام قسمت‌های خانه و محل کار را در هر زمانی از طریق موبایل فراهم می‌کنند.

دوربین
دوربین

6.سنسور شکستن شیشه: این سنسور بر روی شیشه نصب می‌شود.اگر سارق برای دور زدن سیستم امنیتی به جای عبور از در اقدام به شکستن شیشه کند،سیستم امنیتی فعال می‌شود.

7.آژیر‌ها: هیچ چیز بهتر از یک زنگ هشدار برای مطلع کردن شما و همسایگانتان از خطر نیست. تمام سیستم‌های امنیتی مجهز به آژیر هستند که معمولا یک آژیر در هاب تعبیه می‌شود.

دلایل استفاده از سیستم امنیتی هوشمند

 • امکان تعریف کردن مناطق مختلف در خانه، و مدیریت هر یک به صورت جداگانه
 • ارتباط با سایر تجهیزات هوشمند، برای تعریف سناریوهای مختلف مسافرت، شب و ... یا شبیه‌سازی حضور در خانه
 • امکان انتخاب عکس‌العمل سیستم امنیتی توسط شما روی تلفن همراه
 • قابلیت فعال یا غیر فعال کردن سیستم از راه دور
 • اطلاع‌رسانی هر خطر احتمالی به صاحب خانه از طریق اعلان هوشمند
 • تامین آسایش و آرامش افراد به خصوص کودکان و سالمندان
 • ساده بودن استفاده و وجود رابط کاربری قابل فهم
 • کنترل از راه دور و از روی تلفن همراه به منظور تامین امنیت بیشتر در هر کجا و هر زمان
 • مجهز بودن به سنسورهای حساس و دقیق به حرکت
 • امکان ارسال و دریافت صوت با کیفیت بالا برای درب‌های هوشمند
 • ضبط ویدیو با سرعت و کیفیت بالا
 • میدان دید وسیع دوربین‌های هوشمند برای پوشش‌دهی نقاط دور از دسترس خانه

انواع سیستم امنیتی هوشمند

اعلان هشدار از راه دور و نمایش تصویری

چنانچه درب یا پنجره ای باز و یا شکسته شود، سیستم امنیتی ، ضمن اعلان هشدار در محل، شما را نیز از طریق اپ موبایل خود آگاه می‌سازد. مشاهده‌ی تصویر در لحظه و نیز ویدئوی ضبط شده،به شما در دستگیری سارقان کمک می‌کند.

smart security system

محافظت از اشیاء قیمتی

.سنسورهایی در محل نگهداری اشیا قیمتی قرار‌داده می‌شودند و به محض جابجایی مشکوک شما را آگاه می‌کنند

هشدار باز ماندن درب و پنجره

اگر فراموش کرده‌اید که درب یا پنجره‌ای را ببندید، سیستم هوشمند به هنگام خواب یا خروج از منزل، به شما یادآوری می‌کند.

smart security system

دربازکن هوشمند

اگر شخصی زنگ ورودی خانه‌تان را بزند، روی تلفن‌همراه – چه در خانه و چه بیرون – با او ارتباط صوتی تصویری خواهید داشت. می‌توانید به او خوشامد بگویید یا از اینکه در منزل نیستید عذرخواهی نمایید.

قفل درب مجهز به رمز، حسگر اثر انگشت و تگ RFID

نگران جا ماندن کلیدهای خود نباشید! درب هوشمند به شما این امکان را می‌دهد که درب را با رمز عبور، اثر انگشت یا کارت RFID باز کنید.

سیستم امنیتی هوشمند با تپ لایف

امروزه صاحبان ساختمان‌ها بیشتر از هر زمانی به فکر استفاده از تکنولوژی برای زندگی کارآمد و هوشمندتر هستند. محصولات متنوعی هم در این زمینه ارائه می‌شود که باید گفت هنگام ساخت بعضی از آن‌ها به مسائل امنیتی توجهی نشده است. بنابراین لازم است گام‌های مختلفی برای اطمینان از امنیت دستگاه‌های مختلف برداشته شود.

با استفاده از خدمات ارائه شده توسط تپ لایف می‌توانید از یک خانه هوشمند لذت ببرید و در عین حال هیچ نگرانی بابت مسائل امنیتی نداشته باشید. چرا که تپ لایف با به کار گیری تجهیزات مناسب و پروتکل‌های امن، برای تامین حداکثر امنیت خانه شما تلاش می‌کند.

یک سیستم امنیتی هوشمند قابل قبول چه ویژگی‌هایی دارد؟

ویژگی‌های ضروری یک سیستم امنیتی هوشمند عبارت‌اند از: ساده بودن رابط کاربری، امکان کنترل از راه دور، داشتن سنسورهای حساس و دقیق، امکان ضبط ویدیو با کیفیت و سرعت بالا، میدان دید وسیع و پوشش‌دهی تمام نقاط خانه و ارتباط با سایر اجزای خانه هوشمند.

چرا باید سیستم امنیتی هوشمند را جایگزین سیستم‌های امنیتی غیر هوشمند کرد؟

سیستم امنیتی هوشمند فقط برای مواقع ضروری نیست و در همه ساعات و روزها از خانه محافظت می‌کند. این سیستم بر خلاف سیستم‌های پیشین امکان نظارت بر امنیت خانه از راه دور را ممکن می‌سازد و به نسبت سیستم‌های امنیتی غیر هوشمند، قابلیت تشخیص هوشمند خطر و پوشش‌دهی تمام نقاط خانه را دارند.

سیستم امنیتی هوشمند چگونه از خانه محافظت می‌کند؟

سیستم امنیتی هوشمند شبکه‌ای از دستگاه‌های الکترونیکی یکپارچه است. اطلاعات مورد نیاز برای تشخیص خطر از طریق انواع مختلف سنسورها و یا با ارتباط با سایر تجهیزات هوشمند به دست می‌آید. سپس با توجه به انتخاب شما، دستورالعمل لازم(اطلاع‌رسانی خطر به صاحب خانه، راه‌اندازی سیستم هشدار، تماس با پلیس و …) اجرا می‌شود.

محاسبه قیمت خانه هوشمند

7 دیدگاه

 • سلام
  تجهیزات خانه هوشمند و ساختمان هوشمند که در این جا نوشته شده رو تپلایف پیاده سازی می کنه؟

  • سلام بر شما. بله دقیقا، همه این راهکارها و نیازهای دیگه ای که به صورت خاص در یک ساختمان وجود داشته باشه توسط کارشناسان تپ لایف طراحی و اجرا می‌شه

 • سلام خسته نباشید
  سیستم ایمنی برای یک چاه آب کشاورزی که با ژنراتور کار می کنه ولی به دلیل مسافت زیاد با زمین کشاورزی نیازمند به یک سیستم ایمنی برای نظارت محیط(دوربین)، دما ولتاژهای ورودی خروجی، دور موتور گازوئیلی، خاموش کردن درزمان بحرانی و دیگر امکانات مختص به این کاربرد کشاورزی هستیم ولی متأسفانه عدم آشنایی نیاز به کمک یک شرکت یا متخصص در این زمینه را داریم
  از راهنمایی و مشاوره تان سپاس گزارمی باشیم

  • سلام و عرض ادب
   بعضی از موارد نیازمندی شما مثل دوربین نظارت تصویری، اندازه گیری دما و همچنین خاموش و روشن کردن موتور، به سادگی قابل اجراست. برای مواردی مثل اندازه گیری ولتاژ و دور موتور، باید تجهیزات ویژه طراحی و ساخته شود که تیم الکترونیک تپ لایف این کار را انجام می دهد. اگر نیاز به مشاوره دقیق تر دارید با ما تماس بگیرید.

  • سلام
   تجهیزات سازگار با پروتکل مورد استفاده تپ لایف با برندهای متعدد در آمریکا، اروپا و آسیا تولید می‌شود و مطابق نظر مشتری انتخاب شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای آشنایی با تعدادی از معروف ترین برندهای تولید کننده این تجهیزات به صفحه تجهیزات هوشمند مراجعه کنید.

 • سلام خسته نباشید
  اگر این سیستم رو بخوایم رو کل واحدهای یه ساختمون پیاده کنیم حدودا چند درصد از هزینه‌ها مشاع میشه؟ اصلا اینکه سیستمو برای یه واحد تهیه کنیم یا چند واحد از نظر هزینه تفاوت قابل توجهی داره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *