خانه هوشمند صحیح و اصولی، با مشاوره هوشمند سازی

تکنولوژی خانه هوشمند و اتوماسیون خانه آینده را شکل می‌دهند. با به وجود آمدن برندهای مختلف هوشمند سازی و معرفی محصولات مختلف، امروزه اتوماسیون خانه برای همه قابل استفاده و آسان شده است. تنها چیزی که پیش از هوشمند سازی باید به آن فکر کنید، این است که تمایل دارید چه چیزی و به چه علت در خانه شما هوشمند شود. بقیه مراحل توسط سرویس مشاوره و طراحی خانه هوشمند انجام می‌گیرد. مشاوران به شما کمک می‌کنند نیازهای خود را بهتر بشناسید، محصولات مناسب را انتخاب کنید و تجربه‌ای عالی از هوشمند سازی خانه خود داشته باشید.

اما چرا باید برای انجام هوشمند سازی حتما با متخصصین این حوزه مشورت کرد؟ آیا می‌توان با گشت و گذار در بازار، خرید چند محصول هوشمند و نصب آن‌ها خانه هوشمند کارآمدی پیاده‌سازی کرد؟ در ادامه همراه تپلایف باشید تا به بررسی اهمیت و اهداف انجام مشاوره هوشمند سازی بپردازیم.

هدف از مشاوره هوشمند سازی

تفاوتی ندارد که سازنده یک آپارتمان باشید و بخواهید با سیستم روشنایی هوشمند ساختمان خود را متمایز کنید، یا صاحب خانه‌ای با دغدغه بهینه‌سازی مصرف انرژی باشید. به هر حال برای انجام هوشمند سازی نیاز به مشاوره خواهید داشت. هر چند اکثر تکنولوژی‌های خانه هوشمند ادعا می‌کنند که محصولاتی آماده برای استفاده تولید می‌کنند، باز هم کاربران هنگام کار با آن‌ها به مشکلات متعدد برخورد می‌کنند. به طور خاص، مشکل عمده کاربران یکپارچه‌سازی سیستم‌های مختلف و ایجاد ارتباط بین دستگاه‌های هوشمند است.

هدف اصلی مشاوره هوشمند سازی، جلوگیری از تصمیم‌گیری اشتباه و انتخاب بهترین سیستم هوشمند به منظور ایجاد آرامش و آسایش برای شما است. مشاوران خبره تپلایف با در نظر گرفتن اولویت‌های شما، نوع ساختمان، سرمایه اولیه و … استراتژی مناسب رای هوشمند سازی را انتخاب کرده و این هدف را محقق می‌کنند.

هدف مشاوره هوشمند سازی خانه
مشاوره هوشمند سازی تپلایف

اهمیت مشاوره هوشمند سازی

خانه هوشمند صنعتی نوین بوده و هر روز در حال تغییر و پیشرفت است. بنابراین هنگام هوشمند سازی، باید دانش بالا و اطلاعات به روز راجع به برترین برندهای هوشمند سازی و ویژگی‌های سیستم‌های مختلف داشت.

به علاوه، هوشمند سازی هر خانه یا ساختمان از دیگری متفاوت است. ترجیحات کارفرما، هدف از هوشمند سازی و نقشه ساختمان تنها بعضی از عواملی هستند که هر خانه هوشمند را منحصر به فرد می‌کنند. بنابراین استفاده صرف از تجربیات نزدیکانی که هوشمند سازی را انجام داده‌اند کارساز نخواهد بود.

اهمیت مشاوره هوشمند سازی ساختمان با دو دلیل گفته شده آشکار می‌شود. انجام اصولی و درست هوشمند سازی، کیفیت زندگی و ارزش ملک را بالا می‌برد و در مقابل یک انتخاب اشتباه منجر به ضرر و زیان مالی و اتلاف وقت خواهد شد.

نکات مهم در مشاوره هوشمند سازی

برای آن که فرایند دقیق و زمان‌بر مشاوره هوشمند سازی نتیجه‌بخش باشد، باید نکاتی را پیش از آن رعایت کرد. برخی از این نکات عبارت‌اند از:

1- خانه هوشمند و سیستم مدیریت ساختمان(BMS) را بشناسید.

بسیاری از افراد به دلیل عدم آگاهی کافی از مزایا و قابلیت‌های سیستم‌های هوشمند گمان می‌کنند که هوشمند سازی صرفا کاری لوکس و مخصوص قشر مرفه جامعه است. به شما پیشنهاد می‌کنیم برای کمک به تسریع روند نیازسنجی پروژه، حتما اطلاعات کافی راجع به هوشمند سازی داشته باشید. می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از مشاوران نیز کمک بگیرید.

2- هدف خود را از انجام هوشمند سازی مشخص کنید.

هوشمند سازی می‌تواند برای اهداف مختلفی مانند اهداف شخصی، تجاری، اداری و … انجام شود. هدف یک صاحب خانه از هوشمند سازی با هدف سازنده یک هتل هوشمند متفاوت است. ارتقای امنیت، ایجاد آرامش و راحتی، لوکس کردن خانه و افزایش ارزش آن، بهینه‌سازی مصرف انرژی و… برخی از هدف‌های افراد برای هوشمند کردن است.

3- بودجه‌ای که به انجام هوشمند سازی اختصاص می‌دهید را تعیین کنید.

با دانستن مقدار حدودی بودجه‌ای که می‌خواهید به هوشمندسازی اختصاص بدهید، مشاوران به شما کمک می‌کنند که بهترین تجهیزات و سطح هوشمند سازی را انتخاب کنید. این مرحله بسیار مهم است چرا که ممکن است اشتباه در محاسبه بودجه باعث خرید تجهیزات نادرست و ضرر مالی شود.

4- محدودیت‌ها را در نظر بگیرید.

مشاوران باید بدانند که نقشه ساختمان شما به چه شکل است، قدیمی است یا نوساز، محدودیت سیم‌کشی وجود دارد یا خیر و… . با کمک اطلاعات فوق، از پروتکل هوشمند سازی گرفته تا تعداد سرخط‌های هر فضا و مکان قرارگیری کنترلر و تجهیزات توسط مشاوران مشخص می‌شود.

تخمین هزینه با مشاوره هوشمند سازی

مشاوران هوشمندسازی منازل و ساختمان‌ها با دانستن اطلاعاتی می‌توانند هزینه تقریبی انجام کل پروژه را تخمین بزنند. برخی از اطلاعات مورد نیاز عبارت‌اند از:

  • متراژ خانهخانه با ابعاد بزرگ‌تر نیاز به تجهیزات هوشمند بیشتری داشته و در نتیجه هزینه بالاتری برای هوشمند سازی خواهد داشت. به همین دلیل بررسی نقشه خانه در جلسات مشاوره، به تخمین دقیق‌تر قیمت کمک می‌کند.
  • سطح هوشمند سازی مورد نظر لازم نیست برای داشتن یک خانه هوشمندهمه سیستم‌ها را تغییر داد. با بررسی میزان بودجه و پس از مشخص شدن اولویت‌های کارفرما سطح هوشمند سازی توسط مشاورین تعیین می‌شود. مسلما هوشمند سازی پیشرفته هزینه بالاتری نسبت به هوشمندسازی معمولی دارد.
  • تجهیزات هوشمند استفاده شدهاگر برند هوشمند سازی خاصی مد نظر شما نباشد، مشاورین با توجه به بودجه مد نظر و هدف شما از هوشمند سازی مناسب‌ترین تجهیزات را به شما پیشنهاد می‌دهند.
  • قدمت بناساختمان‌ها از نظر قدمت به سه دسته نوساز، در حال ساخت و قدیمی تقسیم می‌شوند. نحوه پیاده‌سازی خانه هوشمند برای ساختمان‌ها با عمر و نقشه‌های سیم‌کشی مختلف متفاوت است. چرا که این عوامل در انتخاب پروتکل ارتباطی مورد استفاده نقش ویژه‌ای دارند.

پس از انجام مرحله آشنایی با هوشمندسازی و شرکت تپلایف به صورت حضوری یا تلفنی، گروهی از طرف شرکت و به صورت رایگان برای بازدید از محل پروژه اعزام می‌شوند. این کار به منظور بررسی‌های تخصصی فنی، انتخاب بهترین پروتکل ارتباطی برای هوشمند سازی و در نهایت تخمین دقیق‌تر قیمت انجام می‌شود.

محاسبه قیمت خانه هوشمند

بهترین مشاوره هوشمند سازی توسط تپ لایف

جلسات مشاوره رایگان شرکت تپ لایف با هدف شناخت بهتر نیازها و اولویت‌های شما و تخمین هزینه پروژه انجام می‌شود. مشاوران باتجربه و خبره تپ لایف آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه هوشمند سازی ساختمان هستند. لطفا برای دریافت مشاوره رایگان هوشمند سازی، فرم زیر را پر کنید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

مشاوره رایگان هوشمند سازی شرکت تپ لایف

 

تایید اطلاعات

به چه دلیل انجام مشاوره هوشمند سازی ضروری است؟

هوشمند سازی هر خانه منحصر به فرد است. همچنین روز به روز تکنولوژی‌های پیشرفته‌تر و محصولات جدیدی در این زمینه وارد بازار می‌شوند. در نتیجه برای انجام درست و اصولی هوشمند سازی باید از کارشناسان این حوزه کمک گرفت.

برای تخمین هزینه هوشمند سازی چه مواردی در نظر گرفته می‌شود؟

متراژ خانه، قدمت بنا، سطح هوشمند سازی و تجهیزاتی که باید استفاده شوند، از مهم‌ترین عوامل دخیل در هزینه هوشمند سازی هستند.

هدف از انجام مشاوره هوشمند سازی چیست؟

هدف اصلی مشاوره هوشمند سازی، جلوگیری از تصمیم‌گیری اشتباه و انتخاب بهترین سیستم هوشمند به منظور ایجاد آرامش و آسایش برای شما است