خانه‌ای امن تر و آرامش بیشتر با سیستم دزدگیر هوشمند!

در دنیای مدرن امروز آمار جرم و جنایت به صورت تصاعدی در حال بالا رفتن است. طبق آمار بیش از 90 درصد جرائم در کشور مربوط به سرقت است. تعداد سرقت از منزل  ۲۸۷ هزار مورد در سال ۱۳۹۷ بود که نسبت به سال قبل از آن ۴۱ درصد افزایش یافت و در سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ نیز روند صعودی داشته است. بر‌طبق گزارش‌ها و با توجه به چنین آماری، سیستم‌های دزدگیر اولین چیزی است که به ذهن انسان خطور می‌کند.

 

 
اما در این دوره با وجود گسترش و رشد بسیارسریع تکنولوژی، سیستم دزدگیرخانه نیز وارد عرصه ی جدیدی شده‌است و آن هم چیزی نیست جز سیستم دزدگیر‌های هوشمند. اگر شما از قبل دزدگیر داشته‌اید حتما به هوشمندسازی آن فکر کرده‌اید. این سیستم‌ها امکان کنترل منزل از طریق تلفن همراه را در هر مکان و در هر زمان به شما می‌دهد.

سیستم دزدگیر هوشمند چگونه کار می کند؟

با توجه به زندگی ماشینی در دنیای امروز، وجود یک سیستم دزدگیر باعث کم شدن میزان استرس و نگرانی می‌شود. دزدگیر‌ها نقش مهمی در حفاظت از اموال و وسایل با ارزش ما را دارند. سیستم دزدگیر هوشمند با قابلیت کنترل از روی گوشی موبایل امکان مشاهده وضعیت خانه را در هر زمان و در هر کجا برای ما فراهم می کند.

سیستم دزدگیر هوشمند با نظارت تصویری بر خانه نگرانی شما را در زمانی که در محل کار یا مسافرت هستید کم تر می کند. همچنین دزدگیر هوشمند به کارفرمایان برای بررسی عملکرد کارکنان و ایجاد آرامش در محیط کاری کمک می‌کند.  با نصب این سیستم کنترل سایر تجهیزات مانند سنسور اطفای حریق، سیستم تهویه و … نیز امکان‌پذیر خواهد بود. به علاوه برای ایجاد آسودگی خاطر بیشتر در زمانی که به اینترنت دسترسی ندارید ، در صورت وجود هرگونه خطر سرقت از طریق پیامک به شما اطلاع‌رسانی خواهد‌شد.

سیستم دزدگیر هوشمند
سیستم دزدگیر هوشمند

این سیستم از ترکیبی از حسگر‌ها استفاده می‌کند که از طریق فرکانس‌های رادیویی یا سیم‌ها با یک هاب مرکزی ارتباط برقرار می‌کند که با اتصال به تلفن همراه قابل کنترل می‌باشد.

مزایای نصب دزدگیر هوشمند

 • تامین امنیت خود و خانواده در 24 ساعت شبانه روز
 • حفاظت از اموال با ارزش شما
 • ایجار آرامش خاطر بیش‌تر
 • بالا بردن سطح استاندارد زندگی
 • نظارت تصویری در خارج از خانه فقط با استفاده از تلفن همراه
 • مراقبت از اعضا‌ی کوچک تر خانواده و یا سالمندان زمانی که خارج از خانه هستید
 • محافظت کردن از خانه در هنگام آتش‌سوزی
 • هماهنگی با سایر سیستم‌های منزل به منظور تعریف سناریو‌های مختلف مطابق با نیاز شما
 • یادگیری آسان و قابل دسترسی بودن برای همه‌ی اعضا‌ی خانواده
 • کاهش هزینه‌های بیمه
 • غیر‌فعال کردن و از کار انداختن آن بسیار مشکل است

اجزای سیستم دزدگیر هوشمند

هر سیستم دزدگیر هوشمند معمولا شامل سنسور‌ها، آژیر‌ها، سنسور‌های در و پنجره، چراغ‌ها، زنگ در و دوربین‌ها و کنترل پنل است که همه‌ی این عناصر، خانه‌ای امن را برای ما می‌سازد.

دوربین‌ها:

دوربین‌های ‌هوشمند با اتصال به وای‌فای امکان مشاهده به صورت زنده از راه دور را فراهم می‌کند. همچنین با مجهز بودن به اشعه‌مادون‌قرمز دید‌ در شب را امکان‌پذیر می‌کند.

سنسور‌ها‌ی حرکتی:

سنسور‌های ‌حرکتی‌ هوشمند وسیله‌ای بسیار کاربردی و مهم در سیستم امنیتی خانه است که در‌صورت مشاهده هر حرکت مشکوکی با دادن پیغام بر روی گوشی شما را با خبر می کند. این سنسور‌ها می‌توانند به چراغ‌ها، آژیر‌ها، در‌ها و پنجره‌ها و کلید‌های برق متصل شده و در‌صورت فعال شدن هر یک از آن‌ها به ما هشدار می‌دهد.

سنسور حرکتی
سنسور حرکتی

سنسور‌های‌حساس به شکستگی‌شیشه:

دزد‌ها برای جلوگیری از عمل کردن سنسور‌های ورودی اقدام به شکستن پنجره‌ها می‌کنند که با نصب  سنسور‌های شکستن شیشه این امکان برای آن‌ها وجود ندارند.

آژیر‌ها:

هشدار یکی از بهترین راه‌ها برای بالا بردن سیستم امنیتی خانه است که  با تولید صدای بلند در هنگام بروز خطر مارامطلع می‌کند. آژیر از اصلی‌ترین محصولات امنیتی خانه است که با قیمت معقول نقش موثری را در حفاظت از خانه شما را برعهده دارد..

پنل ‌کنترل:

برای اعلام خطر، سیستم امنیتی معمولا به یک کد نیاز دارد. پنل کنترل که معمولا بر روی دیوار نصب می‌شود با گرفتن این کد سیستم را فعال یا غیر‌فعال می‌کند.

پنل کنترل
پنل کنترل

دکمه اضطراری:

اگر به طور ناگهانی اتفاقی بیافتد، این دکمه راه آسان و سریع برای اعلام خطر به اورژانس، پلیس و یا حتی آتش نشانی می باشد. این دکمه عموما در جایی قابل دسترس و دور از دید نصب می‌شود مثلا در زیر میز.

برچسب پنجره‌ها:

این برچسب ها نشان می‌دهند که این خانه دارای سیستم امنیتی هوشمند است.  برچسب پنجره دزد‌ها را از مجهز بودن خانه به  سیستم‌امنیتی مطلع می‌کند و آن‌ها را از ورود به منزل شما منصرف می‌کند.

 سنسور‌های‌ در و پنجره:

این سنسور ها دو قسمت دارند، یکی به پنجره ها و درها و دیگری به چارچوب وصل می شود و با استفاده از آهنربا‌، باز بودن یا بسته بودن در یا پنجره را به ما اطلاع می‌دهد. سنسور‌های در و پنجره با قابلیت دادن برنامه به منظور صرفه‌جویی در مصرف انرژی در‌صورت باز شدن در‌ها سیستم تهویه به صورت خودکار خاموش می‌کند.

سنسور در و پنجره
سنسور در و پنجره

در سیستم دزدگیر هوشمند منزل، ابزار اصلی سنسورها هستند. بنابراین باید به گونه‌ای قرار داده شوند که شکاف یا نقص امنیتی در مدار وجود نداشته باشد. سنسورها هشدار را به پنل کنترل می‌فرستند. سپس پنل کنترل سیگنال را دریافت و تجزیه تحلیل کرده و فرمان‌های مختلفی را به بخش‌های گوناگون می‌فرستد. همچنین درصورت قطعی اینترنت و یا قطعی برق هشدار از طریق پیامک ارسال می‌شود.

سیستم دزدگیر هوشمند تپ لایف

سیستم دزدگیر هوشمند منزل  تپ لایف در سفر‌های داخلی و خارجی این امکان را به ما می دهد که با استفاده از گوشی از وضعیت خانه ی خود مطلع شوید و سفر لذت بخشی را تجربه کنید.

اپلیکیشن تپ لایف تمامی امکانات بالا را در اختیار شما قرار می دهد. به علاوه برای ایجاد آسودگی خاطر بیشتر در زمانی که به اینترنت دسترسی ندارید ، در صورت وجود هرگونه خطر سرقت از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

مجهز کردن خانه به سیستم دزدگیر هوشمند برای چه کسانی ضروری است؟

متاسفانه در دنیای مدرن امروز آمار جرم و جنایت به صورت تصاعدی در حال بالا رفتن است. بنابراین داشتن سیستمی برای تامین امنیت جانی و مالی افراد و فراهم کردن آسایش آن‌ها برای هر انسانی با دغدغه امنیت لازم است.

سیستم دزدگیر هوشمند از چه بخش‌هایی تشکیل شده است؟

هر سیستم دزدگیر هوشمند شامل یک پنل کنترل، مجموعه‌ای از دوربین‌ها، آژیر خطر و انواع مختلفی از سنسورها ( سنسور درب و پنجره، سنسور شوک و ضربه و سنسور حرکت) می‌شود.

سیستم دزدگیر هوشمند چگونه کار می‌کند؟

این سیستم از ترکیبی از حسگر‌ها استفاده می‌کند که از طریق فرکانس‌های رادیویی یا سیم‌ها با یک هاب مرکزی ارتباط برقرار می‌کند که با اتصال به تلفن همراه قابل کنترل می‌باشد..

2 دیدگاه

 • سلام خسته نباشید
  من مستاجر هستم. می خواستم بدونم در صورت جا به جایی خونه ام وضیعت دزدگیر به چه صورت می شود.

  • سلام روز بخیر شما امکان جابجایی دزدگیر را داریدو همکاران ما در خدمت شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *