سیستم امنیتی هوشمند

پیش از ترک خانه، آن را در مقابل سرقت مسلح کنید!

سیستم های امنیتی و حفاظتی در هوشمند سازی انواع ساختمان

خانه هوشمند نوید آینده‌ای را می‌دهد که در آن تنها با یک فرمان صوتی ساده به هر چی می‌خواهید برسید، حتی اگر از خانه دور باشید. ابزارهای جالبی وجود دارند که امکانات زیادی را برای هوشمندسازی خانه انجام می‌دهند. بسیاری از این ابزارها، مانند زنگ و قفل هوشمند، دوربین‌ها، سنسور هوشمند و … مرتبط با سیستم امنیت خانه هوشمند هستند.

سیستم امنیتی و حفاظتی هوشمند همان‌طور که از نامش پیدا است، روش یا وسیله‌ای است که به وسیله همکاری مجموعه‌ای از اجزا و دستگاه‌ها امنیت چیزی را فراهم می‌کند. البته در ادامه به طور خاص راجع به سیستم امنیتی خانه هوشمند صحبت خواهیم کرد، که در واقع شبکه‌ای از دستگاه‌های الکترونیکی یکپارچه است. این دستگاه‌ها از طریق یک صفحه کنترل با هم همکاری می‌کنند تا از خانه در مقابل سارقین و یا خطرهای احتمالی محافظت کنند.

انواع سیستم های امنیتی هوشمند

تامین امنیت با درب باز کن هوشمند تپلایف
 • اعلان هشدار از راه دور و نمایش تصویری

چنانچه درب یا پنجره ای باز و یا شکسته شود، سیستم امنیتی تپ‌لایف، ضمن اعلان هشدار در محل، شما را نیز از طریق اپ موبایل خود آگاه می‌سازد. مشاهده‌ی تصویر در لحظه و نیز ویدئوی ضبط شده، شما را در دستگیری سارقان مدد می‌کند.

 • محافظت از اشیاء قیمتی

با قرار دادن سنسورهای هوشمند تپ‌لایف در کشوی جواهرات یا اشیاء قیمتی، به محض جابجایی مشکوک یا باز شدن، روی تلفن همراه آگاه خواهید شد.

 • هشدار باز ماندن درب و پنجره

اگر فراموش کرده‌اید که درب یا پنجره‌ای را ببندید، سیستم هوشمند تپ‌لایف به هنگام خواب یا خروج از منزل، به شما یادآوری می‌کند.

 • دربازکن هوشمند

اگر شخصی زنگ ورودی خانه‌تان را بزند، روی تلفن‌همراه – چه در خانه و چه بیرون – با او ارتباط صوتی تصویری خواهید داشت. می‌توانید به او خوشامد بگویید یا از اینکه در منزل نیستید عذرخواهی نمایید.

 • قفل درب مجهز به رمز، حسگر اثر انگشت و تگ RFID

نگران جا ماندن کلیدهای خود نباشید! درب هوشمند تپ‌لایف به شما این امکان را می‌دهد که درب را با رمز عبور، اثر انگشت یا کارت RFID باز کنید.

قفل درب مجهز به حسگر اثر انگشت و کارتخوان RFID

ویژگی های سیستم های امنیتی هوشمند

همه سیستم‌های امنیتی بر پایه اصول اولیه‌ مشابه کار می‌کنند. هدف اصلی همه آن‌ها حفاظت از نقاط ورودی خانه مانند در و پنجره‌ها، در کنار برقراری امنیت فضای داخلی و حفاظت از اشیا ارزشمند است. اما در کنار تامین امنیت، وظیفه ایجاد آسایش و راحتی در خانه هوشمند هم بر عهده سیستم امنیتی است. بنابراین داشتن این ویژگی‌ها برای یک سیستم حفاظتی هوشمند ضروری است:

 • ساده بودن استفاده و وجود رابط کاربری قابل فهم
 • کنترل از راه دور و از روی تلفن همراه به منظور تامین امنیت بیشتر در هر کجا و هر زمان
 • مجهز بودن به سنسورهای حساس و دقیق به حرکت
 • امکان ارسال و دریافت صوت با کیفیت بالا برای درب‌های هوشمند
 • ضبط ویدیو با سرعت و کیفیت بالا
 • اتصال بیسیم و ارتباط سیستم امنیتی هوشمند با سایر اجزای هوشمند خانه مانند روشنایی
 • میدان دید وسیع دوربین‌های هوشمند برای پوشش‌دهی نقاط دور از دسترس خانه

امکانات سیستم امنیتی در خانه هوشمند

یکی از امکانات و مزایای سیستم امنیتی هوشمند نسبت به نوع ساده آن این است که فقط برای مواقع اضطراری نیست. یک سیستم هوشمند امنیتی، از خانه شما به صورت تمام وقت محافظت می‌کند. به علاوه می‌توان به امکانات زیر برای سیستم امنیتی هوشمند منزل اشاره کرد:

 • امکان تعریف کردن مناطق مختلف در خانه، و مدیریت هر یک به صورت جداگانه
 • ارتباط با سایر تجهیزات هوشمند، برای تعریف سناریوهای مختلف مسافرت، شب و ... یا شبیه‌سازی حضور در خانه
 • امکان انتخاب عکس‌العمل سیستم امنیتی توسط شما روی تلفن همراه
 • قابلیت فعال یا غیر فعال کردن سیستم از راه دور
 • اطلاع‌رسانی هر خطر احتمالی به صاحب خانه از طریق اعلان هوشمند
 • تامین آسایش و آرامش افراد به خصوص کودکان و سالمندان

کاربرد هوشمندسازی در سیستم های امنیتی و حفاظتی

سوالی که ممکن است پیش بیاید این است که چرا سیستم حفاظتی خانه را باید هوشمند کرد. به طور کلی این سه کاربرد باعث برتری سیستم‌های اتوماسیون امنیت نسبت به سیستم‌های سنتی هستند:

کنترل از راه دور با دوربین مدار بسته

از یک ناحیه به چند ناحیه

از نظر پوشش‌دهی، سیستم‌های امنیتی غیر هوشمند محدود هستند و در شرایطی خاص خطر را تشخیص می‌دهند. اما سیستم‌های امنیتی هوشمند به لطف اینترنت اشیا کل خانه را پوشش داده و قابلیت تشخیص هوشمندتر خطر را دارند.

کنترل امنیت خانه هوشمند با تلفن همراه

از در محل، به کنترل از راه دور

مانیتورینگ و مدیریت امنیت هوشمند از طریق اتصال اینترنت و از راه دور ممکن است و همچنین از راه دور می‌توان اقداماتی مانند باز و بسته کردن در، کنترل روشنایی و … را انجام داد.

ارتباط بیسیم خانه هوشمند تپلایف

از باسیم به بی‌سیم

هرچند همچنان هم برای بعضی خانه‌ها استفاده از سیم برای راه‌اندازی سیستم امنیتی توصیه می‌شود، اما در حالت کلی می‌توان گفت که ارتباط بی‌سیم ما را از دردسر نصب دشوار و سیم‌کشی رها کرده است.

ایمنی خانه هوشمند شما

امروزه صاحبان خانه‌ها بیشتر از هر زمانی به فکر استفاده از تکنولوژی برای زندگی کارآمد و هوشمندتر هستند. محصولات متنوعی هم در این زمینه ارائه می‌شود که باید گفت هنگام ساخت بعضی از آن‌ها به مسائل امنیتی توجهی نشده است.

از آن‌جا که دستگاه‌های اینترنت اشیا به اینترنت متصل هستند، می‌توانند مانند تهدیدی برای کل خانه عمل کنند. بنابراین لازم است گام‌های مختلفی برای اطمینان از امنیت دستگاه‌های مختلف برداشته شود. از طرفی وظیفه شرکت‌های هوشمندسازی این است که امنیت خانه شما را در اولویت امور قرار داده و برای مشتریان خود آموزش‌های لازم جهت امنیت خانه را فراهم کنند.

تپ لایف ارائه دهنده انواع سیستم های امنیتی هوشمند

با استفاده از خدمات ارائه شده توسط تپ لایف می‌توانید از یک خانه هوشمند لذت ببرید و در عین حال هیچ نگرانی بابت مسائل امنیتی نداشته باشید. چرا که تپ لایف با به کار گیری تجهیزات مناسب و پروتکل‌های امن، برای تامین حداکثر امنیت خانه شما تلاش می‌کند.

جهت کسب اطلاعات و پیاده سازی سیستم هشدار هوشمند کلیک کنید.

یک سیستم امنیتی هوشمند قابل قبول چه ویژگی‌هایی دارد؟

ویژگی‌های ضروری یک سیستم امنیتی هوشمند عبارت‌اند از: ساده بودن رابط کاربری، امکان کنترل از راه دور، داشتن سنسورهای حساس و دقیق، امکان ضبط ویدیو با کیفیت و سرعت بالا، اتصال بیسیم و ارتباط با سایر اجزای خانه هوشمند، میدان دید وسیع و پوشش‌دهی تمام نقاط خانه

چرا باید سیستم امنیتی هوشمند را جایگزین سیستم‌های امنیتی غیر هوشمند کرد؟

سیستم امنیتی هوشمند فقط برای مواقع ضروری نیست و در همه ساعات و روزها از خانه محافظت می‌کند. نصب این سیستم بر خلاف سیستم‌های پیشین راحت و بیسیم است. به علاوه امکان نظارت بر امنیت خانه از راه دور را ممکن می‌سازد و به نسبت سیستم‌های امنیتی غیر هوشمند، قابلیت تشخیص هوشمند خطر و پوشش‌دهی تمام نقاط خانه را دارند.

سیستم امنیتی هوشمند چگونه از خانه محافظت می‌کند؟

سیستم امنیتی هوشمند شبکه‌ای از دستگاه‌های الکترونیکی یکپارچه است. این دستگاه‌ها با همکاری یکدیگر از خانه در مقابل سارقین و خطرهای احتمالی محافظت می‌کنند. اطلاعات مورد نیاز برای تشخیص خطر از طریق انواع مختلف سنسورها و یا با ارتباط با سایر تجهیزات هوشمند به دست می‌آید. سپس با توجه به انتخاب شما، دستورالعمل لازم(اطلاع‌رسانی خطر به صاحب خانه، راه‌اندازی سیستم هشدار، تماس با پلیس و …) اجرا می‌شود.

6 دیدگاه

 • سلام
  تجهیزات خانه هوشمند و ساختمان هوشمند که در این جا نوشته شده رو تپلایف پیاده سازی می کنه؟

  • سلام بر شما. بله دقیقا، همه این راهکارها و نیازهای دیگه ای که به صورت خاص در یک ساختمان وجود داشته باشه توسط کارشناسان تپ لایف طراحی و اجرا می‌شه

 • سلام خسته نباشید
  سیستم ایمنی برای یک چاه آب کشاورزی که با ژنراتور کار می کنه ولی به دلیل مسافت زیاد با زمین کشاورزی نیازمند به یک سیستم ایمنی برای نظارت محیط(دوربین)، دما ولتاژهای ورودی خروجی، دور موتور گازوئیلی، خاموش کردن درزمان بحرانی و دیگر امکانات مختص به این کاربرد کشاورزی هستیم ولی متأسفانه عدم آشنایی نیاز به کمک یک شرکت یا متخصص در این زمینه را داریم
  از راهنمایی و مشاوره تان سپاس گزارمی باشیم

  • سلام و عرض ادب
   بعضی از موارد نیازمندی شما مثل دوربین نظارت تصویری، اندازه گیری دما و همچنین خاموش و روشن کردن موتور، به سادگی قابل اجراست. برای مواردی مثل اندازه گیری ولتاژ و دور موتور، باید تجهیزات ویژه طراحی و ساخته شود که تیم الکترونیک تپ لایف این کار را انجام می دهد. اگر نیاز به مشاوره دقیق تر دارید با ما تماس بگیرید.

  • سلام
   تجهیزات سازگار با پروتکل مورد استفاده تپ لایف با برندهای متعدد در آمریکا، اروپا و آسیا تولید می‌شود و مطابق نظر مشتری انتخاب شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای آشنایی با تعدادی از معروف ترین برندهای تولید کننده این تجهیزات به صفحه تجهیزات هوشمند مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *