نهایت آرامش، در اتاق خواب و اتاق نشیمن هوشمند

تفاوتی نمی‌کند که متراژ خانه چقدر باشد. به هر حال همه خانه‌ها، حداقل یک اتاق خواب و اتاق نشیمن (هال) را دارند.  هنگامی که صحبت از اتاق خواب هوشمند می‌شود، اکثر افراد تصور می‌کنند که این فضا امکان هوشمند سازی چندانی ندارد. و حتی ممکن است فکر کنند که هوشمندسازی اتاق خواب مقرون به صرفه نیست؛ چرا که این اتاق معمولاً هنگام خوابیدن استفاده می‌شود.

اما حقیقت این است که اتاق خواب و البته اتاق نشیمن، دو فضای مهم و عالی در هر  اسمارت هوم هستند. در این مطلب به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

  • چرا اتاق خواب هوشمند یک ضرورت است؟
  • اهمیت اتاق نشیمن هوشمند به چه علت است؟
  • مزایای اتاق نشیمن و اتاق خواب هوشمند چیست؟

با ما همراه باشید.

چرا اتاق خواب هوشمند ؟

اتاق‌های خواب، فضایی منحصر به فرد در زندگی هستند. زمان زیادی از استراحت و خواب ما در این اتاق اتفاق می‌افتد و به عبارت دیگر، انرژی موردنیاز ما در زندگی از همین اتاق تامین می‌شود. با استفاده از تعدادی وسیله میتوان اتاق خواب را به جایی بهتر برای استراحت و آرامش تبدیل کرد.

اتاق نشیمن هوشمند - هوشمند کردن هال در خانه
مزایای هوشمندسازی اتاق خواب

مزایای هوشمند سازی اتاق خواب

اتاق‌های خواب، فضایی منحصر به فرد در زندگی هستند. زمان زیادی از استراحت و خواب ما در این اتاق اتفاق می‌افتد و به عبارت دیگر، انرژی موردنیاز ما در زندگی از همین اتاق تامین می‌شود. با استفاده از تعدادی وسیله میتوان اتاق خواب را به جایی بهتر برای استراحت و آرامش تبدیل کرد.

 

اتاق خواب یا اتاق نشیمن هوشمند، مزایای هر هوشمندسازی دیگری را دارند. اما آنچه که تمایل به پیاده‌سازی راهکارهای هوشمند را در این فضاها دو چندان کرده، مزایای زیر هستند:

صرفه‌جویی در مصرف انرژی

بسیاری اوقات با تغییر دمای محیط در هنگام خواب، نیازی به استفاده از سیستم سرمایش و گرمایش نیست. در این صورت سیستم کنترل و تهویه دمای هوشمند اتاق، به صورت خودکار دمای هوا را تنظیم می‌کند. این موضوع باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی و کاهش هزینه‌ها می‌شود.

به علاوه اگر فراموش کنید که لامپی در اتاق روشن مانده و به خواب بروید، سیستم روشنایی هوشمند به صورت خودکار چراغ‌ها را خاموش می‌کند.

خواب راحت و آسوده

اگر در هنگام خواب احساس امنیت کنید، خواب بهتر و باکیفیت‌تری هم خواهید داشت. سیستم امنیتی هوشمند در همه ساعات شبانه‌روز از خانه و محل خواب شما محافظت می‌کند و این تضمین را به شما می‌دهد که زمانی که خواب هستید، خانه در امنیت کامل خواهد بود.

به علاوه می‌توانید برای اتاق خواب سالمندان یا فرزندان خود از دوربین‌ها استفاده کنید، تا بتوانید مراقبت بهتری از آن‌ها داشته باشید.

استراحت بیشتر

چه چیزی لذت‌بخش‌تر از این است که نیازی نباشد برای خاموش کردن چراغ از جای خود بلند شوید؟ در اتاق خواب هوشمند همه‌چیز قابل کنترل با تلفن همراه شما است. به علاوه اگر زمان خواب مرتبی دارید، می‌توانید با تعریف سناریوها در ساعت مشخصی چراغ را خاموش کنید.

بیدار شدن آسان‌تر

همه ما تجربه بیدار شدن با زنگ ساعت را داریم. در اتاق خواب هوشمند، خبری از صدای بلند زنگ ساعت نیست. می‌توانید سناریویی تعریف کنید که پس از طلوع آفتاب شروع به باز کردن پرده‌ها کند. به این صورت شما با نور طبیعی خورشید بیدار شده و روز خود را بهتر شروع می‌کنید.

چه بخش‌هایی از اتاق خواب و اتاق نشیمن را هوشمند کنیم؟

یکی از مزایای هوشمندسازی، انعطاف‌پذیری بالای آن و امکان پاسخگویی به هر نیازی است.

شما می‌توانید با توجه به نیاز و اولویت‌های خود، بخش‌های مختلف اتاق خواب خود را هوشمند کنید. پیشنهاد تپ لایف به شما برای هوشمند کردن بهتر اتاق خواب، بررسی و رعایت موارد زیر است.

برای شروع و پایان بهتر روز، سیستم روشنایی هوشمند را فراموش نکنید

حتماً برای شما هم پیش آمده است که پیش از خواب دراز کشیده و کتاب بخوانید یا در اینترنت گشت‌و‌گذار کنید. مشکل اینجاست که زمانی که خوابتان می‌گیرد، کلید برق معمولاً در دسترس نیست، یا نور برای سایر افراد آزاردهنده است.

سیستم روشنایی هوشمند به شما این امکان را می‌دهد که چراغ‌ها را از روی تخت‌خوابتان کنترل کنید. میتوانید از تایمر استفاده کنید، لامپ‌ها را با دستور صوتی و تلفن همراه روشن و خاموش کنید، یا حتی با استفاده از لامپ‌های هوشمند، شدت و رنگ نور را تغییر دهید. همین سیستم روشنایی را می‌توانید در اتاق نشیمن هم استفاده کرده و لذت ببرید.

از دستیارصوتی و صفحه نمایش استفاده کنید

در اکثر اتاق خواب‌ها ساعت زنگدار وجود دارد. اما شما می‌توانید یک قدم جلوتر رفته و از یک صفحه نمایش استفاده کنید. این صفحه علاوه بر اینکه به عنوان ساعت استفاده می‌شود، آب‌وهوا و قرارهای ملاقات شما را یادآوری می‌کند. به علاوه دیگر نیازی به تلفن همراه در تخت‌خواب خود نخواهید داشت؛ چرا که می‌توانید با استفاده از این صفحه بخش‌های هوشمند خانه را کنترل کنید.

صفحه نمایش هوشمند برای کنترل وسایل خانه
پرده هوشمند اتاق نشیمن

پرده‌ها را برای استفاده از نور طبیعی و صرفه‌جویی به کارگیرید

پس از هوشمند کردن روشنایی اتاق، نوبت به منبع دیگر نور می‌رسد؛ یعنی پنجره‌ها. برای بسیاری از افراد، پرده هوشمند هنگام هوشمند کردن خانه یک اولویت نیست. چرا که بدون آن‌ها هم می‌توان زندگی کرد. اما زمانی که از این پرده‌ها استفاده کنید، دیگر زندگی با پرده‌های معمولی برای شما سخت خواهد بود.
نه تنها می‌توانید پرده‌ها را با دستور صوتی و تلفن همراه کنترل کنید، بلکه می‌توانید از تایمر یا سناریوها برای راحتی بیشتر استفاده کند.

از پرده هوشمند در اتاق خواب همچنین می‌توانید برای فرایند بیدار شدن صبح استفاده کنید.

برای وسایل غیر هوشمند اتاق، از پریز هوشمند کمک بگیرید

در هر اتاق خواب یا اتاق نشیمنی تعدادی وسیله غیرهوشمند وجود دارند. این وسایل هرچه که باشند، از پنکه و هیتر گرفته تا شارژر و وسایل برقی، همه امکان هوشمند شدن با پریز هوشمند را دارند. بنابراین اگر بودجه شما محدود است پیشنهاد می‌کنیم این پریزها را فراموش نکنید.

هوشمندسازی اتاق نشیمن و اتاق خواب خود را به تپ لایف بسپارید

تلاش تیم تپ لایف، ایجاد آسایش و راحتی بیشتر در زندگی است. اتاق خواب و همچنین اتاق نشیمن نیز دو بخش مهم خانه هستند که نقشی اساسی در ایجاد آرامش برای ساکنین خانه دارند. با استفاده از راهکارهای هوشمندسازی تپ لایف می‌توانید با هزینه معقول خانه خود را هوشمند کرده و از این طریق در مصرف انرژی نیز صرفه‌جویی کنید.

تیم تپ لایف همواره پاسخ‌گوی سوالات شما در زمینه هوشمندسازی است. برای درخواست مشاوره رایگان روی دکمه زیر کلیک کنید.

چرا داشتن اتاق خواب هوشمند یک ضرورت است؟

اتاق‌های خواب، فضایی منحصر به فرد در زندگی هستند. زمان زیادی از استراحت و خواب ما در این اتاق اتفاق می‌افتد و به عبارت دیگر، انرژی موردنیاز ما در زندگی از همین اتاق تامین می‌شود. با استفاده از تعدادی وسیله میتوان اتاق خواب را به جایی بهتر برای استراحت و آرامش تبدیل کرد.

آیا اتاق خواب و اتاق نشیمن هوشمند باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌شوند؟

بله. سیستم روشنایی، تهویه و کنترل دما و همچنین پرده هوشمند باعث کاهش مصرف انرژی و در نتیجه کم شدن هزینه‌ها در این دو فضا می‌شوند

هزینه هوشمند سازی اتاق خواب و اتاق نشیمن چقدر است؟

پاسخ این سوال کاملاً بستگی به سطح هوشمندسازی مورد نظر شما، تجهسزات استفاده شده و ویژگی‌های پروژه دارد.