تاثیر هوشمند سازی بر قیمت خانه

افزایش ارزش ملک با هوشمند سازی

هنگامی که تغییری هر چند کوچک در خانه خود ایجاد می‌کنیم، به این موضوع فکر می‎کنیم که هزینه صرف شده، روزی به ما برخواهد گشت. به عنوان مثال اگر پنجره‌های معمولی خانه را تغییر داده و دوجداره کنید، این موضوع روی ارزش خانه شما تاثیر مستقیم دارد. خانه هوشمند هم از این قاعده مستثنی نیست. در این مطلب تاثیر هوشمند سازی بر قیمت خانه را بررسی می‌کنیم و پیشنهاداتی در زمینه هوشمند سازی به شما می‌دهیم که به کمک آن‌ها بتوانید ملک خود را با قیمت مناسب و به سرعت بفروشید.

آیا هوشمند سازی بر قیمت خانه تاثیرگذار است؟

خانه‌ای ارزان قیمت ولی ناامن، یا خانه‌ای امن اما با قیمت بالاتر. انتخاب شما کدام است؟ اکثر ما ترجیح می‌دهیم خانه‌ای را انتخاب کنیم که در آن آرامش و راحتی داشته باشیم. به عبارت دیگر، هزینه کردن برای امنیت و آرامش یک سرمایه‌گذاری است.

معمولا ساختمان ها به سه دسته کلی تقسیم می شوند که عبارتند از: ساختمان های درحال ساخت، ساختمان های نوساز و خانه های قدیمی. زمان مناسب برای هوشمند سازی ساختمان زمانی است که ساختمان در حال ساخت می باشد. چون سازنده می تواند بهترین مکان را برای قراردادن تجهیزات هوشمند از مثل صفحه کلیدها، سنسورها، ماژول های هوشمند، صفحه لمسی و … مشخص کند

هوشمند سازی، خانه را خاص می‌کند و درنتیجه خانه را بیشتر در معرض توجه سایرین قرار می‌دهد. فرض کنید در یک آپارتمان از 4 واحد مختلف بازدید کنید و یکی از آن‌ها هنگام باز کردن درب به شما خوش‌آمد بگوید. همین عمل ساده کافی است که شما بین آن واحد هوشمند و سه واحد دیگر تمایز قائل شوید.

قیمت هر متر خانه هوشمند به طور متوسط بین 3 تا 5 درصد بالاتر از خانه غیرهوشمند است، که البته با توجه به منطقه زندگی، تجهیزات استفاده شده و سطح امکانات این عدد ممکن است بیشتر شود.

اما خانه هوشمند چه امکاناتی دارد که باعث می‌شود قیمت بیشتری نسبت به خانه معمولی داشته باشد؟

دلایل بالاتر بودن قیمت خانه هوشمند نسبت به خانه معمولی

خانه‌ هوشمند، نسل جدید خانه‌ها است که به لطف اینترنت اشیا تمام خواسته‌های انسان از خانه را برآورده می‌کند. برخی از دلایلی که ارزش خانه هوشمند را از خانه معمولی بیشتر می‌کند عبارتند از:

  • کاهش هزینه‌های خانهتمامی سیستم‌های هوشمند به گونه‌ای طراحی شده‌اند که مصرف انرژی را به حداقل برسانند. بنابراین بدون افت کیفیت زندگی، هزینه قبوض مختلف به طور چشم‌گیری کم می‌شود.
  • صرفه‌جویی در زماناتوماسیون خانه باعث می‌شود که زمان شما صرف انجام کارهای مهم‌تر شود. این موضوع بازده کاری و کیفیت زندگی شما را بالا می‌برد.
  • امنیت بالای خانهسیستم امنیتی هوشمند شامل دوربین‌‌ها، قفل درب و... باعث می‌شود در خانه احساس آرامش و آسایش داشته باشید. کیفیت بالا و نظارت همه‌جانبه این سیستم بر خانه باعث افزایش ارزش آن می‌شود.
  • تقاضای زیاد برای خانه هوشمندبا روشن شدن مزایای خانه هوشمند برای افراد، روز به روز تعداد بیشتری تمایل به داشتن آن پیدا می‌کنند. بنابراین در صورتی که قصد فروش خانه را داشته باشید، خیالتان از بابت مشتریان آن راحت است.
  • قابلیت ارتقایک خانه هوشمند، زیرساخت لازم برای پیشرفته‌تر شدن و ارتقا را دارد. بنابراین برای افرادی که آینده‌نگر هستند گزینه مناسبی است چرا که می‌توانند در آینده امکانات مورد نیاز خود را به آن اضافه کنند.

سرمایه‌گذاری با هوشمند سازی خانه

چه سازنده یک ساختمان باشید و چه صاحب ملک، افزایش ارزش آن برای شما اهمیت دارد. چرا که به این صورت در هر زمان که قصد فروش داشته باشید سود خواهید کرد.

هوشمند سازی روش‌های مختلفی دارد و با پروتکل‌های مختلفی انجام می‌شود. به علاوه بخش‌های متفاوتی از خانه را می‌توانید هوشمند کنید. بنابراین لازم است برای انجام یک هوشمند سازی در راستای افزایش قیمت خانه، به موارد زیر توجه داشته باشید:

  • با چه پروتکلی هوشمند سازی انجام شود؟پروتکل‌های بیسیم امکان جابجایی دارند. این یک نکته مثبت است چرا که اگر صاحب جدید خانه بخواهد اسباب‌کشی کند، می‌تواند سیستم هوشمند خود را نیز به خانه جدید منتقل کند. در صورتی که تمایل دارید راجع به پروتکل‌های اتوماسیون ساختمان بیشتر بدانید روی دکمه زیر کلیک کنید.
  • چه چیزی هوشمند شود؟نیازی نیست همه بخش‌ها و امکانات خانه را هوشمند کنید تا تاثیر هوشمند سازی بر قیمت خانه را ببینید. کافی است توجه کنید که بهتر است چه چیزی هوشمند شود. به عنوان مثال در حال حاضر، سیستم امنیتی، صوتی و تصویری، روشنایی و تهویه هوشمند بین افراد محبوبیت خاصی دارند و تقاضا برای آن‌ها بیشتر از سایر سیستم‌ها است.
  • کدام شرکت هوشمندسازی انتخاب شود؟هیچ کس تمایل ندارد در خانه‌ای زندگی کند که از امکانات آن سر در نمی‌آورد. کار هوشمند سازی خانه را به شرکتی بسپارید که در این زمینه تجربه کافی را داشته و پاسخگوی سوالات مشتریان باشد.
  • هزینه انجام هوشمند سازی چقدر باشد؟اگر خانه را با هزینه زیادی هوشمند کنید، یا در امکانات آن زیاده‌روی کنید، باعث می‌شوید مشتریان احتمالی از قیمت بالا دلسرد شده یا فکر کنند امکانات ارائه شده به کارشان نمی‌آید. بنابراین مهم است که هوشمند سازی به صورت معقول و مقرون به صرفه انجام شود.
سرمایه گذاری با خانه هوشمند

فروش خانه هوشمند

همان طور که پیشتر گفته شد روز به روز افراد بیشتری به زندگی در خانه هوشمند روی می‎ آورند. با این وجود عده‌ای هستند که از امکانات آن به درستی اطلاع نداشته و خانه معمولی را ترجیح می‌دهند.

برای نشان دادن ارزش واقعی خانه هوشمند، امکانات و تجهیزات موجود را به افراد نشان بدهید. در اپلیکیشن تپ لایف می‌توانید به اشخاص بازدیدکننده دسترسی مهمان بدهید، تا بتوانند دقایقی بودن در خانه هوشمند را تجربه کنند.

مشتریان باید به طور دقیق بدانند که به چه علتی هزینه اضافه می‌پردازند. در صورتی که این موضوع به درستی برای آن‌ها انجام گیرد، حتی متوجه خواهند شد که ارزش واقعی خانه هوشمند از مبلغ پرداخت شده هم بیشتر است.

چگونه ارزش خانه خود را بالا ببریم؟

یکی از راه‌‌های افزایش ارزش خانه، هوشمند سازی آن است. چرا که مسئله تامین امنیت و آرامش در خانه امروز اهمیت و تقاضای زیادی دارد.

چرا قیمت خانه هوشمند بالاتر از خانه غیر هوشمند است؟

امنیت بالا، صرفه‌جویی در زمان و انرژی، تقاضای بالا و قابلیت ارتقا از جمله دلایلی است که باعث شده قیمت خانه‌های هوشمند نسبت به خانه‌های معمولی بیشتر باشد.

آیا نحوه انجام هوشمندسازی در ارزش آن اهمیت دارد؟

بله. این که از پروتکل بیسیم یا باسیم استفاده کنید، چه چیزی را هوشمند کنید و این کار را به کدام شرکت بسپارید در ارزش خانه تاثیر گذار است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *