مزایای خانه هوشمند برای کودکان و والدین

بزرگ کردن کودکان، کار راحتی نیست و والدین از هر چیزی که این کار را آسان‌تر کند استقبال می‌کنند. یکی از راه‌های کاهش استرس فرزندپروری، استفاده از تکنولوژی خانه هوشمند است.

به زودی دستگاه‌های خانه هوشمند به اندازه گوشی‌های هوشمند در زندگی ما رایج خواهند شد. یکی از علت‌هایی که باعث محبوبیت این دستگاه‌ها شده، مزایای آن‌ها برای کودکان و والدین است. در زیر به چند نمونه از مزایای خانه هوشمند برای کودکان اشاره شده است:

مزایای خانه هوشمند برای کودکان

زنگ درب هوشمند

مشاهده این که چه کسی در حال رفت و آمد از درب منزل است با زنگ درب هوشمند ممکن می‌شود. حتی اگر شخص زنگ را نزند، سنسور حرکت به شما اعلام خواهد کرد که کسی اطراف درب است.

یکی از دغدغه‌های والدین این است که هنگام تنها بودن کودکان در خانه چه کسی به آنجا رفت و آمد می‌کند و کودکان در را به روی چه کسانی باز می‌کنند. با یک وسیله کوچک والدین می‌توانند خودشان از راه دور درب خانه را مشاهده کنند.

قفل درب هوشمند

ترکیب قفل و زنگ هوشمند می‌تواند امنیت کودک را به خوبی تامین کنند. با قفل درب هوشمند والدین می‌توانند با گوشی خود درب را باز و بسته کنند. این قفل برای زمان‌هایی که کودکان کلید خود را فراموش کرده‌اند بسیار مفید است.

سنسورهای امنیتی

سنسورهای امنیتی برای مشاهده و کنترل نقاط خطرناک خانه استفاده می‌شود. می‌توان از آن‌ها در کنار استخر، درون کابینت مواد شوینده، یا جای نگهداری داروها استفاده کرد. اگر کودک بیش از اندازه مجاز به این مکان‌ها نزدیک شود پیام هشدار برای والدین فرستاده داده خواهد شد.

سیستم روشنایی هوشمند

سیستم روشنایی خودکار کاربردهای زیادی دارد اما بیشترین کاربرد آن‌ به خصوص برای کودکانی که ترس از تاریکی دارند، در زمان خواب نمایان می‌شود.

این سیستم توسط تایمر و یا با گوشی کنترل می‌شود. می‌توان با استفاده از یک سنسور تشخیص حرکت، مسیر اتاق کودک به سرویس بهداشتی را در صورت نیاز روشن کرد.

همچنین با سیستم روشنایی هوشمند بیدار کردن کودکان در صبح آسان‌تر شده است. چرا که با تنظیم تایمر، نور اتاق آرام آرام زیاد می‌شود.

مراقبت از کودکان در خانه هوشمند

موسیقی

در خانه هوشمند می‌توان پخش موسیقی را برنامه‌دهی کرد. به این ترتیب در مواقع مختلف مانند زمان خواب کودک یا زمان نوشتن تکالیف موسیقی مناسب به صورت خودکار پخش خواهد شد.

همچنین یکپارچه کردن سیستم روشنایی هوشمند با موسیقی تجربه‌ای شیرین برای کودکان به وجود خواهد آورد.

 

اجاق گاز خانه هوشمند برای مراقبت از کودکان

این اجاق گازها با اتصال به Wi-Fi از راه دور قابل کنترل هستند و شعله گاز ها مجازی بوده و به وسیله یک سری لامپ LED گرمای مورد نیاز برای آشپزی را به وجود می آورند. میزان روشنایی این شعله های مجازی به وسیله تلفن همراه قابل تنظیم هستند و شعله آن را میتوان خیلی آسان و سریع،کم و یا زیاد کرد و یا شعله اجاق گاز را خاموش کرد.

به واسطه این فن آوری جدید ،خطر گاز گرفتگی و آتش سوزی برای کودکان از بین خواهد رفت.

اتوماسیون‌های دیگر

حقیقت این است که تعداد بسیار زیادی راهکار هوشمند برای والدین و کودکان وجود دارد و هر روز نیز به این تعداد اضافه خواهد شد.

در حال حاضر بعضی شرکت‌ها امکان خاموش شدن خودکار Wi-Fi را در زمان‌های مشخصی از روز مانند وقت خواب یا هنگام صرف شام فراهم کرده‌اند. این امر با حذف مزاحمت تلفن‌های همراه یا تبلت‌ها، تعامل بین فرزندان و والدین را بیشتر می‌کند.

در نتیجه قطع شدن اینترنت در زمان‌های خاص، دسترسی کودکان به بازی‌های ویدیویی قطع خواهد شد. بنابراین دیگر نیازی نیست والدین نگران بیدار ماندن بدون اجازه فرزندان برای بازی کردن باشند. چرا که حتی اگر آن‌ها به صورت دستی اینترنت را وصل کنند، به والدین پیام هشدار فرستاده خواهد شد.

همچنین وسایلی مانند جاروبرقی‌های هوشمند با انجام کارهای روتین و خسته‌کننده، باعث می‌شوند والدین وقت بیشتری برای فرزندان خود داشته باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *