IOT. Smart home system application interface. 3d house plan x-ray. Hand touching on tablet screen. Control locks doors and windows over internet of things with tablet application. Security Home System


اسمارت هوم یا همان خانه هوشمند به معنی داشتن سیستمی است که به طور اتوماتیک کنترل وسایل را از راه دور برای شما مهیا می کند. در یک اسمارت هوم شما می‌توانید تنظیم و نظارت بر سیستم امنیتی خانه و دوربین‌ها یا کنترل وسایلی مانند یخچال، گاز و یا سیستم تهویه را در دست بگیرید.

فایده اسمارت هوم چیست؟

اسمارت هوم‌ها به شما این امکان را می‌دهد که کنترل بیش‌تری بر مصرف انرژی خود داشته باشید، در عین حال امکاناتی مانند تنظیم دما، روشن و خاموش کردن چراغ‌ها، باز و بسته کردن پنجره‌ها و تنظیم آبیاری بر اساس آب و هوا به صورت خودکار را داشته باشید.

خانه‌‌های هوشمند در مقایسه با دیگر خانه‌‌های معمولی، امن تر، راحت تر و با کیفیت تر هست. این خانه‌ها شرایط زندگی را برای افراد معلول و سالمند بسیار ارتقا می‌دهد، همچنین به کسانی که از حیوانات خانگی نگهداری می‌کنند بسیار کمک می‌کند. اتوماسیون کردن خانه این امکان می‌دهد که فقط با نصب یک برنامه بر روی گوشی موبایل، تک تک اعضا خانواده بتوانند سناریو‌های متفاوتی با توجه به علایق و نیاز‌های خود تعریف کنند. با این سیستم‌های هوشمند، شما زمان بیش‌تری برای استراحت و گذراندن وقت با عزیزانتان دارید.

خانه هوشمند راهکار‌هایی در مورد مصرف بهینه‌تر و کارآمد‌تر انرژی ارائه می‌دهد و کمک بسیاری به حفظ محیط زیست می‌کند.		

چطور خانه خود را به یک خانه هوشمند تبدیل کنیم؟

برای این کار باید با یک شرکت هوشمندسازی خانه و ساختمان تماس بگیرید تا این کار را برای شما انجام دهد. اما قبل از انجام فرآیند هوشمندسازی لازم است چند قدم کوچک بردارید.

درصورت نیاز وای فای خود را ارتقا دهید:

از آنجایی که همه دستگاه‌های خانه هوشمند از اینترنت برای برقراری ارتباط استفاده می‌کنند، باید مطمئن شوید که WiFi به اندازه کافی قوی برای مدیریت اشتراک‌گذاری اطلاعات دارید. برای خانه های بزرگتر، حتی ممکن است بخواهید چندین روتر را در نظر بگیرید.

تحقیقات کامل انجام دهید:

دستگاه‌های خانه هوشمند بسیار زیادی در دسترس هستند که قبل از تصمیم‌گیری در مورد یکی از آنها، با چند گزینه مختلف آشنا شوید.

تاثیر شبکه 5G بر خانه هوشمند و گسترش نوآوری ها و فناوری ها

نیازسنجی دقیق:

دقیقاً بفهمید که در یک اسمارت هوم به دنبال چه چیزی هستید، و سپس مناطقی را که می‌خواهید همین الان شروع به رسیدگی کنید، انتخاب کنید. به این ترتیب، می توانید از تحقیقات خود سیستم خانه هوشمند و دستگاه ها و وسایل هوشمندی را که نیازهای شما را برآورده می کنند، استخراج کنید.

چند ایده در مورد اتوماسیون خانه

اگر به اطراف خانه‌تان نگاه می‌کنید و به این فکر می‌کنید که اکنون چه دستگاه‌های معمولی دارید که می‌توانند به یک دستگاه هوشمند تبدیل شوند، بهتر است بپرسید «چه چیزی را نمی‌توان به یک دستگاه هوشمند تبدیل کرد؟» اگر بتوان آن را به برق وصل کرد، به احتمال زیاد شرکتی وجود دارد که نسخه هوشمند آن را بسازد.

  • قفل در هوشمند:

شما می توانید قفل فعلی درتان را با یک قفل هوشمند عوض کنید، در اینصورت دیگر نیازی به کلید برای باز و بسته کردن در ندارید و این کار به طور خودکار با اپلیکیشن موبایل صورت می‌گیرد. همچنین باز یا بسته بودن در را در هر زمانی می توانید چک کنید و گزارشی از رفت و آمد‌ها داشته باشید.

  • سیستم هشدار هوشمند:

بسیاری از دستگاه های خانه هوشمند می توانند از راه دور به شما در مورد مسائل ایمنی یا امنیتی هشدار دهند. مهم نیست در کجا هستید برای نشت، باز گذاشتن درب گاراژ، برای دود، زمانی که کسی زنگ خانه شما را به صدا در می آورد، یا اگر چیزی را به برق گذاشته اید که واقعاً باید قبل از خروج از خانه خاموش می شد، هشدار دریافت کنید.

smart alarm system

  • ترموستات هوشمند:

با ترموستات هوشمند در مصرف انرژی صرفه جویی کنید. یک ترموستات هوشمند می تواند عادات شما را یاد بگیرد و به طور خودکار دما را بر اساس برنامه منحصر به فرد شما تنظیم کند. همچنین به شما این امکان را می دهد که به صورت دستی و از راه دور دما را از طریق یک برنامه تنظیم کنید.

تلاش تیم تپ لایف این است که انواع ساختمان هوشمند را با کیفیت بالا و در عین حال هزینه‌ای معقول برای شما پیاده سازی کند. همچنین پروتکل مورد استفاده تپ لایف، Z-Wave است که حتی برای ساختمان های ساخته شده هم کاربرد دارد.

اپلیکیشن فارسی و کاربرپسند تپ لایف به شما امکان شخصی‌سازی و تعریف سناریوهای مختلف را می‌دهد که باعث می‌شود تجربه‌ای بهتر از ساختمان هوشمند داشته باشید. در طول مسیر هوشمندسازی و همین طور پس از آن تپلایف همواره در کنار شما و پاسخگوی سوالات شما است.
بنابراین با هر بودجه و در هر مرحله از ساخت و تکمیل ساختمان، کافی است برای دریافت مشاوره و آشنایی بیشتر با هوشمندسازی فرم زیر را پر کنید. همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *