کنترل از راه دور ویلا، در هر کجای دنیا!

امروزه داشتن ویلا برای فرار از هرج و مرج و دور شدن از فضای شهری تبدیل به یک گرایش در میان شهروندان کلان شهرها شده است. اما دور بودن صاحبان ویلا از ملک خریداری شده، باعث بروز مشکلاتی می‌شود که برای ایشان خوشایند نخواهد بود. سیستم هوشمند ویلا که در ادامه راجع به آن مطالبی آورده شده، راه‌حلی مناسب برای تامین آرامش و آسایش افراد و کنترل و نظارت بر ویلا از راه دور است.

ویلای هوشمند چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

ویلای هوشمند یک راه‌کار پیشرفته و یکپارچه برای تغییر سبک زندگی افراد به جهت داشتن آینده‌ای زیبا و لوکس و در عین حال کاملا عملی است. سیستم هوشمند ویلا یک سیستم BMS است که امکان کنترل از راه دور ویلا و نظارت بر امنیت آن را فراهم می‌کند.

عملکرد ویلای هوشمند وابسته به کنترلر و اینترنت است. کنترلر ترکیبی از چندین سخت‌افزار است و از طریق نرم‌افزاری قدرتمند نقش مهمی در کل سیستم ایفا می‌کند. به بیان ساده‌تر می‌توان گفت همه چیز توسط یک واحد کنترل مرکزی، که عموما یک سیستم کامپیوتری است انجام می‌شود. به عنوان صاحب ویلا می‌توانید آن را از راه دور و توسط تلفن همراه خود مدیریت کنید. به این صورت که تلفن همراه دستوراتی را برای واحد مرکزی می‌فرستد و این فرمان‌ها دقیقا اجرا می‌شوند.

سیستم هوشمند ویلا به تعدادی دوربین و سنسور نیاز دارد تا دستورات داده شده را توسط آن‌ها در کل ویلا اجرا کند.

هوشمند سازی باغ ویلا

مزایای هوشمندسازی ویلا

 

سیستم هوشمند ویلا تنها برای حفظ امنیت آن ایجاد نشده است. چرا که قسمت‌های مختلف ویلا می‌توانند توسط این سیستم مدیریت شوند. هوشمند کردن ویلا مزایای زیر را برای شما خواهد داشت:

 • برای صاحبان ویلا، هوشمند کردن آن مانند یک سرمایه‌گذاری است چرا که ارزش بالایی به ملک خواهد داد.
 • شخصی‌سازی ویلا، کیفیت زندگی را افزایش داده و آن را تبدیل به یک فضای راحت و امن برای زندگی می‌کند.
 • به لطف راهکارهای هوشمند، مصرف انرژی در ویلای هوشمند بین 20 تا 50 درصد کاهش می‌یابد.
 • امکان کنترل از راه دور باعث افزایش راحتی و آسایش شما می‌شود.
 • در ویلای هوشمند حداکثر عملکرد در نصب فنی، طراحی مدرن و کاربردی و توسعه‌پذیری تضمین می‌شود.

کاربردها و امکانات ویلای هوشمند

 • سیستم آبیاری هوشمند باغچه‌ها و گیاهاندر زمان عدم حضور صاحب ویلا، مانند یک باغبان حرفه‌ای رفتار می‌کند و همچنین در مصرف آب صرفه‌جویی خواهد شد.
 • مانیتورینگ کامل ویلا از راه دوردور بودن از ویلا، دیگر یک نگرانی نیست چرا که با وجود دوربین‌های مداربسته هوشمند می‌توان در هر لحظه و هر کجا از وضعیت آن باخبر شد.
 • سیستم تهویه و کنترل دمای هوشمندبا این سیستم می‌توانید دمای مطلوب خود را قبل از رسیدن به ویلا تنظیم کنید و به علاوه از صدمه رسیدن به ویلا در هوای خیلی سرد و یا خیلی گرم جلوگیری کنید. این امکان به خصوص در شهر‌های شمالی ایران بسیار پر کاربرد است چرا که در این شهرها رطوبت هوا بالا است.
 • انجام تنظیمات پیش از ورود به ویلافرض کنید در تابستان به سمت ویلای هوشمند خود می‌روید. می‌توانید سیستم تهویه دما را قبل از رسیدن روشن کنید. همین‌طور در فصل سرما می‌توانید ویلا را قبل از رسیدن گرم کنید.
 • تامین امنیت با سیستم امنیتی و حفاظتی هوشمندوجود سنسورهای درب و پنجره و قفل‌های مجهز به حسگر اثر انگشت و تگ RFID امنیت ویلا را در هنگام عدم حضور شما کاملا تضمین می‌کنند.
 • حفاظت از ویلا و وسایل داخل آنسیستم اعلام حریق، هشدار نشتی آب و گاز، در زمان احساس خطر برای صاحب ویلا اخطاری روی تلفن همراه او می‌فرستند تا با اقدام به موقع جلوی به وجود آمدن فجایعی مانند آتش‌سوزی یا نشت آب گرفته شود.

هزینه طراحی ویلای هوشمند

 

در نگاه اول ممکن است هوشمند کردن ویلا فقط برای قشر مرفه جامعه ممکن باشد. اما مانند خانه هوشمند، هزینه هوشمندسازی ویلا هم بسته به عوامل مختلفی مانند متراژ خانه، سطح هوشمندسازی، تجهیزات استفاده شده و … متغیر است. به عبارت دیگر هزینه یک ویلای تمام هوشمند، با ویلایی که بخشی از آن هوشمندسازی شده است متفاوت است. بنابراین برای برآورد هزینه طراحی ویلای هوشمند خود، کافی است با تپ‌لایف تماس بگیرید. تیم پشتیبانی ما همواره آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

ویلای هوشمند

پیاده سازی سیستم مدیریت هوشمند ویلا با تپ لایف

بخش مهمی از پیاده‌سازی ویلای هوشمند موفق مربوط به کنترل از راه دور آن است. تپ لایف با داشتن اپلیکیشن دوزبانه و مطمئن، تضمین می‌کند که ویلای خود را به بهترین نحو از راه دور کنترل کنید.

به علاوه تمام راهکارهای هوشمند گفته شده برای یک خانه هوشمند از سیستم روشنایی هوشمند گرفته تا آبیاری و پارکینگ هوشمند، برای ویلا هم قابل پیاده‌سازی هستند و با توجه به سطح هوشمندسازی، پروتکل مورد نظر و بودجه شما توسط تپ‌لایف اجرا می‌شوند.

ویلای هوشمند چیست؟

ویلای هوشمند یک راه‌کار پیشرفته و یکپارچه برای تغییر سبک زندگی افراد به جهت داشتن آینده‌ای زیبا و لوکس و در عین حال کاملا عملی است. سیستم هوشمند ویلا یک سیستم BMS است که امکان کنترل از راه دور ویلا و نظارت بر امنیت آن را فراهم می‌کند.

ویلای هوشمند چه امکاناتی دارد؟

از کاربردی‌ترین امکانات ویلای هوشمند می‌توان به سیستم آبیاری هوشمند گیاهان، سیستم امنیتی با امکان مانیتورینگ از راه دور و سیستم تهویه و کنترل دما اشاره کرد.

آیا می‌توان تنها بخشی از ویلا را هوشمند کرد؟

بله. با توجه به  هدف و بودجه مد نظر شما برای هوشمندسازی می‌توان هر بخشی که مورد نظر ما است مانند سیستم آبیاری یا سیستم امنیتی را هوشمند کرد.